Kuře na šlehačce – nejlepší recept

Pokud hledáte jedinečný a chutný způsob přípravy kuřecích prsou, podívejte se na tento recept na kuře ve šlehačce. Tento pokrm kombinuje křehká kuřecí prsa se smetanovou a aromatickou šlehačkovou omáčkou. Díky několika jednoduchým ingrediencím a rychlému pečení můžete mít na stole během chvilky gurmánský pokrm.

Kuře ve šlehačce? Možná to zní jako nepravděpodobná kombinace, ale tento nečekaný pokrm si v posledních letech získává stále větší oblibu. Kuřecí maso ve šlehačce se stalo pozoruhodným doplňkem jídelníčků a jídelních stolů, a to od špičkových restaurací až po domácí kuchyně.

Kuře na šlehačce

Jedním z důvodů rostoucí obliby kuřete ve šlehačce je jeho všestrannost. Lze jej podávat s různými přílohami, od bramborové kaše po restovanou zeleninu, což z něj činí ideální hlavní chod pro rodinnou večeři nebo honosný večírek. Je to také pokrm jednoduchý a nenáročný na přípravu, takže je oblíbený mezi domácími kuchaři, kteří hledají rychlou a chutnou variantu jídla.

Koncept použití šlehačky ve slaných pokrmech není úplně nový. Šéfkuchaři už dlouho experimentují s různými kombinacemi chutí a šlehačka není výjimkou. Její použití jako omáčky ke kuřecímu masu je však poměrně novým trendem. Krémová, sladká struktura šlehačky překvapivě harmonicky doplňuje slanou chuť kuřete.

Na rozdíl od dezertní šlehačky, která je slazená a ochucená, šéfkuchaři pro tento pokrm volí neslazenou, lehce našlehanou smetanu. Díky tomu vynikne přirozená chuť kuřete, zatímco šlehačka dodá omáčce bohatou strukturu.

Ze zdravotního hlediska není kuře ve šlehačce sice nejlehčí pokrm, ale s mírou a vyvážeností může být součástí dobře sestaveného jídelníčku. Hnědou rýži, celozrnné těstoviny nebo quinou lze použít jako náhradu příloh s vysokým obsahem sacharidů, aby byl pokrm zdravější.

Ingredience

 • 4 kuřecí prsa
 • 1 lžička soli
 • 1 lžička černého pepře
 • 2 stroužky česneku, mleté
 • 1 šálek šlehačky

Postup

 1. Předehřejte troubu na 190 °C.
 2. Začněte naklepáváním kuřecích prsou, dokud nebudou rovnoměrně silná. Tím zajistíte, že se v troubě rychle a rovnoměrně upečou.
 3. Kuřecí prsa osolte, opepřete a posypte prolisovaným česnekem. Dbejte na to, abyste kuře rovnoměrně pokryli z obou stran.
 4. Na velké pánvi na středně silném ohni opékejte kuřecí prsa 2-3 minuty z každé strany. Tím získá kuře pěknou zlatohnědou barvu a dodá mu další chuť.
 5. Jakmile je kuře opečené, přendejte ho do zapékací misky a vložte do trouby.
 6. Kuře pečte 10 minut. Po 10 minutách vyjměte zapékací misku z trouby a kuře přelijte šlehačkou. Dbejte na to, aby bylo kuře smetanou zcela pokryto.
 7. Vložte mísu zpět do trouby a pečte dalších 10-15 minut, nebo dokud není kuře zcela propečené a šlehačka nebublá a není lehce zlatavá.
 8. Po upečení vyjměte kuře z trouby a před podáváním ho nechte několik minut vychladnout.

Až budete mít příště chuť na chutné kuře, zvažte tento recept na kuře ve šlehačce. Je snadný na přípravu, plný chuti a rozhodně udělá dojem na vaši rodinu a přátele. Vyzkoušejte ho a přesvědčte se sami.

TIP: Vyzkoušejte recept těstovinový salát s kuřecím masem, kuřecí stripsy, kuřecí roládu, čínské nudle s kuřecím masem a další oblíbené recepty z kuřecího masa.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang