Kam jít v Praze na snídani?

Snídat je zdravé a ráno dělá den. Sociální síť zaměřená na gastro požitky Stoyous vytvořila přehled, kam vyrazit na snídani. Zatím jenom v Praze, ale snad brzy přibydou i další města a místa.

Uživatelé sociální sítě Storyous každý den přidávají desítky hodnocení z těch nejlepších českých podniků a navzájem se inspirují. Díky uživatelským hodnocením je snadné zjistit, ve kterých podnicích to se snídaněmi myslí opravdu vážně. A tady je seznam těch, které si získaly nejvíce srdcí. Kam vyrazit v Praze na snídani?

Můjšálekkávy

Karlínská lokace s nezaměnitelnou atmosférou, veselým interiérem a profesionální obsluhou. Na snídaňový shon jsou v Šálku každý den výtečně připraveni. Doporučujeme ochutnat například vejce Benedikt. Vajíčka podnik odebírá z volného chovu a šunku přímo z rukou tuzemských farmářů.

Křižíkova 105, Praha 8

Monolok cafe

Minimalistická královna Vinohrad! K výborné kávě, kterou si lze vychutnat buď na filtru nebo klasicky jako espresso, se výborně hodí sladké. Když si vzpomeneme na zdejší domácí lívance, ještě dnes se nám sbíhají sliny.

Moravská 18, Praha 2

Café Jen

Nachází se ve Vršovicích, prakticky ihned po otevření stalo jedním z nejoblíbenějších malých podniků v Praze. Dvě mladé a energické majitelky si na své práci dávají sakra záležet, takže se nelze divit, že jim zákazníci vrchovatě oplácejí formou spousty pozitivních hodnocení.

P. S.: Kdo nevyzkoušel „jeníkovský“ talíř plný dobrot, dělá obrovskou chybu.

Kodaňská 37, Praha 10

Café Neustadt

Návštěvníci zde najdou specifickou klientelu i nevšední nabídku. Co se týče snídaní, mají prakticky jedinou možnost, to ale neznamená, že by odcházeli nespokojeni. Naopak. Typický anglický brunch (snídaně a oběd v jednom) tak, jak má být, je neopakovatelný gastronomický zážitek.

Karlovo nám. 1/23, Praha 2

Café Louvre

Tradiční kavárna s více než stoletou historií. Uživatelé Storyous si v Louvre zamilovali hlavně sladké.

„Pokud chcete velkou a chutnou snídani, tak na 100 % doporučuji Café Louvre. Domácí lívance jsou jednoznačně moje nejoblíbenější,“ hodnotí uživatelka Storyous Nina.

Na jednu věc ale pozor: se psy je sem vstup zakázán.

Národní 22, Praha 1

Hunger Wall Café Lounge

Co tak zapomenout pro jednou na sladké a vychutnat si sendvič z kukuřičného chleba s kuřecím masem, slaninou, vejcem, rajčaty a římským salátem. Když se počet ingrediencí vynásobí dvaceti, výsledkem je procentuální hodnocení, které této malostranské kavárně právem náleží!

Plaská 8, Praha 5

James Dean

Amerika v centru Prahy. Takový a ne jiný je James Dean. Podnik proslulý domácími vaflemi, lívanci s javorovým sirupem nebo míchanými vajíčky – ale pozor, s kávou a pečivem v ceně!

V Kolkovně 1, Praha 1

Café Amandine

Zamilovat se do Paříže je stejně snadné, jako zamilovat se do výborného jídla. Kdo miluje ranní procházky po Champs-Élysées a malebný Montmartre, Café Amandine je pro něj tou správnou volbou. Vaječná omeleta nebo domácí zákusky jsou sázka na jistotu.

Na Moráni 17, Praha 2

Caffeine

V Caffeine si je možné jako první vyzkoušet, jaké to je, odcházet z občerstvovny skoro jako bez placení. Tato holešovická kavárna totiž přijímá mobilní platby Storyous. Není nic snazšího než vybrat si snídani podle chuti (doporučuji panini nebo croissant na slano) a zaplatit pohodlně, chytrým telefonem.

Dukelských hrdinů 407/26, Praha 7

Mistral Café

Vyznačuje se světlým interiérem i důrazem na kvalitní českou kuchyni za fajn ceny, které jsou vzhledem k poloze v centru víc než příjemné. Na kávě musí Mistral do budoucna ještě trochu zapracovat, ale jako bolestné si lze objednat sladký mrkvový dort.

Valentinská 56/11, Praha 1