Kam v Praze na snídani?

Kam v Praze na snidani

Snídat je zdravé a ráno dělá den. Snídaně v prostředí vlastního domova má své nepopiratelné kouzlo. Proč ale občas nezajít na snídani někam jinam? V Praze je celá řada naprosto skvělých míst, kam lze zajít na báječnou snídani. Která místa v Praze jsou ideální na snídani nebo brunch?

Důvody, proč snídat mimo domov, mohou být různé. Někdo snídá mimo domov zkrátka proto, že nemá chuť, čas nebo náladu si snídani připravovat doma, případně jeho lednička zrovna zeje prázdnotou.

Pro snídani mimo domov se ale často rozhodují také ti, kteří jsou na služební cestě, přespávali mimo domov, snídani doma nestihli nebo se třeba vrací z večírku. Praha má své neopakovatelné kouzlo, a pokud člověk narazí na ten správný podnik, může se snídaně v Praze stát nezapomenutelným zážitkem.

Kde se v Praze nejlépe nasnídat

Co se snídaní v Praze týče, může si přijít na své opravdu každý. Míst, kde se v Praze nasnídat, je více než dost. Pražské podniky nabízí spoustu možností pro milovníky tradičních i méně tradičních snídaní, pro vegany, vegetariány nebo třeba milovníky kuchyní ze všech možných koutů světa.

V Praze existuje mnoho podniků, které se specializují na snídaně a nabízejí nejen chutné jídlo, nýbrž také příjemné prostředí a příjemnou atmosféru. Každý z těchto podniků má své vlastní kouzlo, které láká zákazníky z celého města, turisty i místní.

Některé podniky se zaměřují na tradiční českou snídani, kterou si lze dopřát s kvalitní kávou či čajem. Další zase nabízejí moderní snídaňové menu s různými druhy pečiva, vajíčky, slaninou, sýry a dalšími lahůdkami. Některé podniky pak kladou důraz na zdravou stravu a nabízejí například smoothie, quinoové kaše či avocado toast.

Kouzlo snídaně v pražských podnicích spočívá nejen v kvalitním jídle, ale také v atmosféře. Většina podniků má moderní a stylový interiér, který vytváří příjemnou atmosféru pro relaxaci a odpočinek. K tomu často patří i příjemná hudba, kvalitní káva a vstřícný personál, který dokáže zákazníkům poradit s výběrem jídla a nabídnout doporučení na míru.

Kromě toho, že si lze vychutnat chutnou snídani, mnoho podniků také nabízí skvělý výhled na historické památky nebo malebné uličky Prahy. Takže kdo hledá místo, kde by si mohl vychutnat skvělou snídani a užít si příjemnou atmosféru, ten najde v Praze mnoho podniků, které tuto zkušenost mohou poskytnout.

V Praze lze nalézt spoustu skvělých míst pro snídani.
V Praze lze nalézt spoustu skvělých míst pro snídani.

Kam v Praze na snídani

Kam na snídani? Praha v tomto směru nabízí spoustu různých možností. V centru města se nachází mnoho kaváren, kde si lze vychutnat kvalitní kávu a čerstvé pečivo, a také restaurace, které nabízejí bohaté snídaňové menu.

V poslední době se také stávají stále populárnějšími místní trhy, kde je možné zakoupit čerstvé potraviny a ochutnat místní speciality. V Praze lze najít mnoho míst, která nabízejí skvělé snídaně s tradičními i moderními prvky.

Bez ohledu na to, zda člověk preferuje sladkou, nebo slanou snídani, v Praze najde spoustu míst, kde může potěšit své chuťové buňky.

Kam na snídani na Praze 1 – snídaně v centru Prahy

V centru Prahy, konkrétně na Praze 1, se nachází mnoho kaváren, kde si lze vychutnat skvělou snídani. Nabízí se zde mnoho možností od klasického toastu s máslem a džemem až po moderní snídaňová menu s exotickými ingrediencemi.

V těchto kavárnách lze najít široký výběr kvalitní kávy, čerstvé pečivo a různé druhy sýrů a uzenin. Kromě nejlepších kaváren v centru Prahy lze v této oblasti nalézt i restaurace, které nabízejí rozsáhlá snídaňová menu včetně tradičních českých jídel.

Mnohé z těchto míst jsou oblíbená jak u turistů, tak u místních obyvatel, kteří si rádi dopřejí pořádnou snídani před hektickým dnem v centru města.

Kam na vejce Benedikt v Praze

Vejce Benedikt je tradiční americké jídlo, které se v poslední době stává stále populárnějším i v České republice. V Praze lze nalézt mnoho míst, kde si lze tento lahodný pokrm vychutnat. V centru města se nacházejí kavárny i restaurace, které tento pokrm nabízejí na svém menu.

V těchto místech lze očekávat nejen skvělé vejce Benedikt, ale také kvalitní kávu a příjemné prostředí. Řada restaurací v Praze se soustředí na kvalitu ingrediencí, aby bylo možné nabídnout zákazníkům nejlepší vejce Benedikt v okolí.

Při výběru místa, kde si dát vejce Benedikt v Praze, lze brát v potaz nejen kvalitu jídla, ale také cenu, umístění a atmosféru, kterou dané místo nabízí.

Nejlepší snídaně v Praze

V Praze lze nalézt mnoho míst, která nabízejí tu nejlepší snídani. Je zde široký výběr kaváren, restaurací a bister, která mají ve své nabídce různé druhy snídaní, od klasického toustu až po moderní snídaňová menu s exotickými ingrediencemi.

Řada míst v Praze se soustředí na kvalitu ingrediencí, aby bylo možné nabídnout zákazníkům co nejlepší snídani. Kromě chuti jídla hrají důležitou roli také atmosféra a kvalita obsluhy. Výběr nejlepší kavárny v Praze na snídani také závisí na konkrétních preferencích a požadavcích zákazníka.

Při výběru místa hraje velkou roli atmosféra.
Při výběru místa hraje velkou roli atmosféra.

Snídaně na Vinohradech

Na pražských Vinohradech lze nalézt spoustu míst, kam zajít na skvělou snídani. Kavárna a bistro Mezi Srnky nabízí kromě báječných snídaní také víkendové brunche, na skvělou snídani za dobrou cenu si lze zajít také do Coffee Room.

Mezi další populární místa, kde je možné na Vinohradech skvěle posnídat, patří Monolok café, Coffee Corner Bakery v Korunní ulici nebo třeba Hoffa bar na Senovážném náměstí.

Kam na brunch na Vinohradech

Zvlášť o víkendu se snadno může stát, že člověk trošku zaspí a místo snídaně je zničehonic čas spíše na brunch. Žádný problém – na Vinohradech se nachází plno skvělých podniků, kam je možné zajít. Skvělý brunch si člověk může vychutnat ve Spižírně 1902 v Korunní, v Bistru 8 Vinohrady nebo třeba v Oh Deer Bakery na Bělehradské.

Snídaně v Holešovicích – snídaně na Praze 7

Z Holešovic se v průběhu let stala čtvrť, která má každému co nabídnout. Kam v Holešovicích zajít na dobrou snídani? Za návštěvu rozhodně stojí například Lovely Day Bistro, restaurace Phill’s Corner v ulici Komunardů, Pilot Cafe nebo Bistro 8.

Skvělé snídaně servíruje také Ouky Douky Coffee nebo Cafe Letka v Letohradské ulici.

Snídaně na Praze 4

Na Praze 4 se také nachází spoustu skvělých míst, kam zajít na snídani. Navštívit lze třeba Caffe La Vita na Pankráci, Fresherie Bistro nebo například Periferie Cafe v Branické ulici. Báječnou snídani s lahodnou kávou umí naservírovat také v Café Lounge Gaviota na Budějovické.

Snídaně na Praze 5

Kam zajít na Praze 5 na snídani? Možností je spousta, a to nejen kolem Anděla. Milovníci palačinek všeho druhu si zajisté přijdou na své v Kavárně Creperie na Plzeňské, velké popularitě se dlouhodobě těší Kavárna, co hledá jméno.

Ve Štefánikově ulici lze posnídat v Kavárně Mezi řádky, kousek do mostu lze posnídat v tradičním Café Savoy.

Snídaně na Praze 6

Praha 6 je plná báječných míst, kam zajít na snídani. Nejen na kávu lze zajít do Café Záhorský, na Evropské třídě se nachází oblíbené Café Jirásek nebo Café Sofa.

Cafe Calma sice otevírá až v dopoledních hodinách, nabízí zde ale vynikající kávu, ke které si lze objednat třeba čerstvý croissant. V Kafkově ulici se nachází Café Perfect Day s bohatou snídaňovou nabídkou.

Kam na snídani v Karlíně

Karlín nabízí také spoustu míst, kde se lze báječně nasnídat. Za zmínku rozhodně stojí Můj šálek kávy na Křižíkově ulici, Kafe Karlín na Sokolovské nebo Loft Cafe Karlín (co je loft?). Posnídat lze také v restauraci Etapa, velké oblibě se v Karlíně těší také Parlor Café.

Závěrem

Na závěr lze konstatovat, že v Praze je mnoho skvělých podniků, kde si lze vychutnat chutnou snídani a užít si příjemnou atmosféru. Bez ohledu na to, zda člověk preferuje tradiční českou snídani, moderní snídaňové menu nebo zdravou stravu, v Praze si každý dokáže najít podnik, který nabídne přesně to, co hledá.

Navíc si díky skvělému výhledu na historické památky nebo malebné uličky mohou lidé snídani v těchto podnicích spojit s procházkou po krásách města. Kdo tedy v Praze hledá místo, kde by si mohl užít skvělou snídani a zároveň objevovat krásy Prahy nebo také vyrazit na pěší výlety v okolí Prahy, ten má rozhodně na výběr z mnoha skvělých podniků.

Závěrem lze říci, že Praha nabízí širokou škálu možností, kam si zajít na vynikající snídani. Od tradičních českých jídel po moderní mezinárodní kuchyni, Praha má pro každého něco.

Tento článek se zaměřil na několik skvělých míst, která lze doporučit. V Praze je však mnoho dalších kaváren a restaurací, které stojí za návštěvu.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang