Domácí Raffaello

Domácí Raffaello

Protože se nám blíží doba vánoční, chystáme se na pečení cukroví. A což si dopřát také rychlé, nepečené? Třeba zrovna domácí Raffaello.

Lahodné italské cukroví s krémovým kokosem a mandlovým středem. Tyto kousky si mnozí oblíbili pro jejich jedinečnou kombinaci chutí a textur. I když jsou Raffaello snadno dostupné v obchodě, nic se nevyrovná chuti a uspokojení z jejich domácí výroby.

Domácí Raffaello

Raffaello je oblíbená cukrářská pochoutka známá svou jemnou chutí a neodolatelnou konzistencí. Tato lahodná cukrovinka pochází z Itálie a je dokonalou kombinací slazeného kondenzovaného mléka, strouhaného kokosu a mandlí. Raffaello tradičně vyrábí známá čokoládovna, ale věděli jste, že si ho můžete vyrobit i doma z několika jednoduchých ingrediencí?

Existuje mnoho různých variant receptů na domácí Raffaello, ale ta nejoblíbenější obsahuje pouze čtyři ingredience – slazené kondenzované mléko, strouhaný kokos, další strouhaný kokos na obalení kuliček a mandle. Na tomto receptu je skvělé, že nevyžaduje žádné pečení, takže je to rychlá a snadná varianta dezertu.

Na rozdíl od jiných dezertů tento recept nevyžaduje žádné pečení.

Domácí Raffaello je ideální pochoutkou pro každou příležitost, ať už se jedná o zvláštní událost, nebo o obyčejný domácí dezert. Jeho krémová kokosová a ořechová chuť jistě uspokojí každého mlsouna. Nemluvě o tom, že domácí výroba vám také dává možnost upravit sladkost a strukturu Raffaello podle vašich preferencí. Až tedy příště dostanete chuť na něco sladkého, vyzkoušejte tento domácí recept na Raffaello a nechte posoudit své chuťové pohárky.

Ingredience

  • 1 plechovka slazeného kondenzovaného mléka
  • 2 šálky strouhaného kokosu
  • další strouhaný kokos (na obalení kuliček)
  • mandle (1 na každou kuličku)
Domácí Raffaello je lahodná a snadno připravitelná pochoutka.

Postup

  1. Do mísy vylijte celou plechovku slazeného kondenzovaného mléka. Přidejte k němu 2 šálky strouhaného kokosu a dobře promíchejte, dokud se kokos zcela nepropojí s mlékem. Tato směs bude tvořit základ našich kuliček Raffaello.
  2. Mísu přikryjte plastovou fólií a dejte ji do lednice asi na hodinu nebo dokud směs mírně neztuhne. Díky tomu se bude lépe tvarovat do kuliček.
  3. Jakmile směs ztuhne, vyjměte ji z lednice. Pomocí lžíce nebo rukou naberte malé porce směsi a vyválejte z nich kuličky požadované velikosti. Položte je na plech vyložený pečicím papírem.
  4. Na každou kuličku vezměte jednu mandli a položte ji do středu. Směs opatrně zabalte kolem mandle a dbejte na to, aby byla zcela zakrytá.
  5. Vezměte další strouhaný kokos a rozprostřete ho na rovnou plochu. Každou kuličku obalte ve strouhaném kokosu, dokud není rovnoměrně obalená. Jemně přitlačte kokos na povrch kuliček, aby se zajistil.
  6. Obalené kuličky položte zpět na vyložený plech a dejte je do chladničky alespoň na 2 hodiny nebo dokud neztuhnou.

Vaše domácí Raffaello je připraveno k vychutnání! Vrstvy krémového kokosu, sladkého kondenzovaného mléka a křupavých mandlí tvoří božskou kombinaci. Tyto lahodné dobroty můžete podávat jako sladkou svačinu nebo dokonce jako dezert na příští večeři.

TIP: Dalšími oblíbenými dezerty jsou bábovka ze zakysané smetany, babiččina hrníčková bábovka, oreo cheesecake a čokoládová buchta.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang