Čokoládové muffiny

Není nad horký, čerstvě upečený čokoládový muffin, který uspokojí vaše chutě na sladké. A i když jsou čokoládové muffiny koupené v obchodě pohodlné, je něco zvláštního na tom, když si je připravíte v pohodlí domova.

Čokoládové muffiny jsou v posledních letech stále oblíbenější a není pochyb o tom, proč. Jsou vláčné, syté a hlavně chutné. Domácí čokoládové muffiny nejenže chutnají neuvěřitelně svěže a voňavě, ale také vám umožňují kontrolovat ingredience a upravit si recept podle svých představ.

Čokoládové muffiny

Jednou z nejlepších věcí na domácí přípravě čokoládových muffinů je, že můžete použít vysoce kvalitní suroviny. Muffiny zakoupené v obchodě často obsahují konzervační látky a umělá aromata, což může ovlivnit chuť a celkovou kvalitu výrobku. Když si je připravíte doma, máte možnost použít organické a skutečné suroviny, což vede k tomu, že je pohoštění zdravější a prospěšnější.

Domácí výroba čokoládových muffinů je navíc skvělou příležitostí ke kreativitě. Klasický čokoládový muffin nebo dvojitý čokoládový muffin se vždy líbí davu, ale pokud jde o příchutě a příměsi, existuje nekonečné množství možností. Můžete experimentovat a vytvářet vlastní jedinečné variace – od přidání ořechů a sušeného ovoce až po různé druhy čokolády.

Další výhodou domácí přípravy čokoládových muffinů je, že si můžete upravit úroveň sladkosti podle svých preferencí. Mnohé muffiny zakoupené v obchodě bývají příliš sladké, což může být pro některé jedince příliš. Když si je připravíte doma, můžete kontrolovat množství použitého cukru a upravit recept tak, aby vyhovoval vašim chuťovým buňkám.

Čokoládové muffiny lze připravit dopředu a zmrazit na později.

Jednou z nejčastějších mylných představ o domácím pečivu je, že jeho výroba je obtížná a časově náročná. Čokoládové muffiny jsou však ve skutečnosti docela snadné a rychlé. Základní ingredience, jako je mouka, cukr, máslo a vejce, jsou základními surovinami ve spíži, takže je snadné připravit tyto muffiny z rozmaru. Navíc vůně čerstvě upečených muffinů, která naplní váš domov, je odměnou sama o sobě.

Kromě toho, že jsou domácí čokoládové muffiny chutnou pochoutkou, jsou také pozorným a srdečným dárkem. Proč místo kupování dárků z obchodu neupéct várku muffinů a nezabalit je do roztomilé krabičky nebo košíku? Je to osobní a jedinečný dárek, který vašim blízkým ukáže, jak moc vám na nich záleží.

Ingredience

 • 2 šálky hladké mouky
 • ⅓ šálku kakaového prášku
 • 1 polévková lžíce prášku do pečiva
 • ½ lžičky jedlé sody
 • ½ lžičky soli
 • ¾ šálku krystalového cukru
 • ½ šálku rozpuštěného nesoleného másla
 • 1 šálek mléka
 • 2 vejce
 • 1 lžička vanilkového extraktu
 • 1 šálek kousků čokolády (nepovinné)
Domácí výroba je zdravější volbou díky vysoce kvalitním přísadám.

Postup

 1. Předehřejte troubu na 190 °C a vyložte formu na muffiny s 12 košíčky.
 2. Do velké mísy prosejte mouku, kakaový prášek, prášek do pečiva, jedlou sodu a sůl. Prosívání suchých ingrediencí zajistí, že se v nich nebudou tvořit hrudky, a muffinům dodá jemnější strukturu.
 3. V samostatné míse vyšlehejte cukr a rozpuštěné máslo, dokud se dobře nespojí.
 4. Do mokré směsi přidejte mléko, vejce a vanilkový extrakt a šlehejte do hladka.
 5. Pomalu přilévejte mokrou směs do suchých přísad a míchejte, dokud se nespojí. Nepřemíchávejte příliš, protože výsledkem mohou být tuhé a husté muffiny.
 6. Pokud jste opravdoví milovníci čokolády, neváhejte do těsta vmíchat kousky čokolády. Dodá to těstu extra lepkavost a čokoládu v každém soustu.
 7. Pomocí naběračky na zmrzlinu nebo lžíce rozdělte těsto rovnoměrně do košíčků na muffiny a naplňte je přibližně do ¾.
 8. Muffiny pečte 15-18 minut nebo dokud špejle zapíchnutá do středu nevyjde čistá. Odolejte nutkání často otevírat dvířka trouby, protože to může způsobit, že se muffiny uprostřed propadnou.
 9. Po upečení vyjměte muffiny z trouby a nechte je 5 minut vychladnout ve formě, než je přenesete na mřížku, aby zcela vychladly.
 10. Čokoládové muffiny podávejte teplé s kakaovým práškem, kopečkem šlehačky nebo pokapané čokoládovým sirupem. Tyto muffiny chutnají skvěle i druhý den, stačí je na několik sekund ohřát v mikrovlnné troubě.

Tady máte dokonalý recept na domácí čokoládové muffiny, které jsou jednoduché, chutné a určitě udělají dojem na vaši rodinu a přátele. Tak proč čekat? Ušlehejte si dávku těchto nebeských dobrot a dopřejte si bohatou čokoládovou dobrotu. A nezapomeňte se podělit o lásku a obdarovat jimi své blízké, poděkují vám za to.

TIP: Vyzkoušejte další recepty na muffiny: jablečné muffiny, slané muffiny, muffiny se zakysanou smetanou a mrkvové muffiny.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang