Co uvařit zítra k obědu

„Co uvařit zítra k obědu?“ I vy se často ptáte sami sebe či rodiny? Možná oceníte inspiraci, která vnese svěží vítr do vašich zaběhlých receptů.

Recepty z mletého masa

Přemýšlíte co si uvařit? Oblíbené recepty jsou z mletého masa. A že jich je spousta. Mezi ty nejoblíbenější patří nejlepší lasagne, boloňská omáčka na špagety, karbanátky (ty můžete zkusit i ve veganské verzi – zeleninové karbanátky), atd.

Znáte tuto klasiku a rádi byste svůj jídelníček oživili novým receptem? Zkuste třeba recept na mleté maso s pohankou, zapékané papriky se sýrem či roládu z mletého masa.

Abyste si skutečně pochutnali a měli jistotu, že jíte kvalitní jídlo, kupujte mleté maso v řeznictví nebo si ho sami namelte. V opačném případě může obsahovat vysoké procento vody, velké množství soli, éčka, hovězí lůj atd.

Nezatracujte ani brokolici

Chcete-li jíst zdravě, zařaďte do svého jídelníčku brokolici.  Nejenže je výborným zdrojem vitamínu C, B, A, E, kyseliny listové, draslíku, vápníků a dalších minerálů, ale může i báječně chutnat.

A jak ji připravit? Můžete ji uvařit a servírovat s brambory jako květák, ale jsou i nápaditější způsoby, jak ji připravit. Lahodná je třeba brokolice s hovězím a omáčkou nebo zapékaná prokolice se slaninou či libovolným masem.

Tato zelenina je velmi oblíbená u vegetariánů. Nejčastěji ji připravují v troubě třeba formou zapečené brokolice s parmazánem, a to buď samotnou nebo s gnocchi či těstovinami. Za zkoušku stojí také brokolicová polévka a zdravý brokolicový salát.

Co jsou chia semena?

Mnozí ještě netuší, co to vůbec chia semena jsou, jiní je už znají a vyhledávají si různé recepty, které je obsahují. Není divu. Chia semena mají mnoho živin.

Obsahují poměrně velké množství bílkoviny, sacharidů, zdravých tuků (omega 3 mastných kyselin), ale také minerálů (vápník, železo, draslík, hořčík atd.) a vitamínů. Díky výživným látkám by je do svého jídelníčku měli zařadit především sportovci.

A co si připravit k jídlu s chia semeny? Lze je přidat do salátu, ale oblíbené jsou zejména ve sladkých receptech. Co takhle chia puding, chia pohár s borůvkami nebo chia borůvková kaše? Semínka se přidávají i do dalších dezertů, krekrů a smothies.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang