Bezlepkové langoše – nejlepší recept

Langoše jsou chutnou, výrazně křupavou pochoutkou, která nás přivádí k neodolatelným vzpomínkám na poutě, trhy a podobné události. Tato klasická specialita, původem z Maďarska, je oblíbeným pokrmem v celé střední Evropě. V následujícím receptu vám představíme, jak připravit langoše sami doma a těšit se z autentické chuti, kterou mnozí znají a milují.

Langoše jsou lahodným pokrmem, který nás svou chutí a vůní okamžitě přenese do světa trhů a jarmarků. Těsto langošů je křupavé zvenčí a měkké uvnitř, což tvoří zajímavou texturovou kombinaci. Těsto je obvykle smaženo a následně obloženo různými náplněmi, jako je tvaroh, česnek, sýr nebo šunka. Tato verze receptu vám ukáže, jak připravit klasické langoše s bramborovou náplní, ať už je podáváte na svatebním veselí nebo na jednoduché nedělní svačině.

TIP: Vyzkoušejte také lívance nebo pizzu bez mouky.

Suroviny

  • 250ml vody
  • 30g droždí
  • 1 lžička cukru krystalu
  • 500g bezlepkové mouky
  • 1 vejce
  • špetka soli

Postup přípravy

  1. V hrnku promícháme 250ml vody, 30g droždí a kávovou lžičku cukru. Necháme vzejít kvásek. Prosejeme mouku, přidáme vejce, sůl, vlijeme kvásek a propracujeme těsto, které necháme 30 minut kynout.
  2. Pak ho vyklopíme na pomoučněný vál. Těsto zpracujeme, rozválíme na placku, a opět necháme půl hodiny kynout. Pak rádýlkem vykrajujeme kolečka o průměru 10-13cm. Vložíme je do rozpáleného oleje a smažíme z obou stran dozlatova.
  3. Langoše můžeme konzumovat nasladko (s džemem) nebo naslano s kečupem.

Langoše jsou symbolem dobrého jídla a společenských událostí. Jsou jedinečným pokrmem, který spojuje nostalgii s autentickou chutí. Bez ohledu na to, zda si je připravíte pro zvláštní příležitost nebo si uděláte radost v běžný den, langoše vás zaručeně potěší svým křupavým povrchem a rozmanitými náplněmi. Vyzkoušejte tento recept a dejte se unést do světa chutí a vůní, který v sobě skrývá, ať už jste někdy ochutnali langoše nebo ne. Tato tradiční pochoutka si zaslouží místo v každé domácnosti a bude potěšením pro celou rodinu.