Jak přeinstalovat Windows?

Často každý z nás má problém s tím, že má starou verzi Windows, že se vás počítač vleče, protože máte v počítači spoustu zbytečných věcí nebo prostě chcete dělat preventivní přeinstalace. Takové přeinstalování vám udělá z Windowsu trošku čistší a jako kdyby úplně novou verzi. Čili váš počítač by se mohl i zrychlit trošku. Čili jak se dá takové zrychlení, čili přeinstalace uskutečnit? 

Co potřebujeme:

Potřebujeme svůj počítač, CD / DVD s Windows, který si chci nainstalovat a čas potřebný na tuto aktivitu. Pokud toto všechno máme, přejdeme k samotnému postupu.

Postup:

Tak jako první si musíte samozřejmě zálohovat své soubory. Čili třeba své důležité soubory, ty které chcete zachránit a potřebujete je, přenést na jiné místo, nejlépe na druhý disk.Pokud toto všechno máme, všechny soubory, dokumenty uložené, tak si připravíme CD / DVD s Windows. Vložíme ho do mechaniky a můžeme spustit instalaci. Pokud se dá, tak i přes Windows. Pokud se toto nedá, musíte systém restartovat a během bootování (startování) se musíte dostat do BIOS-u. A to tak, že stlačujete F12, nebo Delete, nebo F10, je to různé. V tomto BIOS-e si musíte najít Boot Priority a tam si nastavit, aby primárně načítaly z CD / DVD.Pak to uložíte a znovu restartujete. Teď už to necháte a spustí se instalace. Tady už je těžké poradit, neboť každá instalace to má jinak. Ale všechno je tam jasné a snadné. Jedině lze sériové číslo, které tam musíte vyplnit. Pokud máte ale staženou verzi, tak sériové číslo nevyplníte, ale postupujete podle návodu, který byl snad při tom staženém Windows-e.Po úspěšném nainstalování se vám už pustí Windows, kde už jen nainstalujete ovladače na desku, nastavíte si účet podle sebe a nainstalujete aktualizace (které se vlastně instalují samy). A to by mělo být hotovo a ani to nebolelo.

Přeji hodně štěstí při instalaci a úspěšnou instalaci!

.