Co si zabalit na dovolenou – kosmetika, drogerie a oblečení

co-si-zabalit-na-dovolenou-2

Balení na dovolenou není nikdy jednoduché. Ať už se jedná o dovolenou v létě, zimní útěk za teplem nebo dovolenou v rámci republiky, balení se nikdo nevyhne. Mezi typické oblasti, které ke každému balení patří, se řadí hlavně oblečení, drogerie a kosmetika. Jak si zabalit, aby taška či kufr pobraly vše potřebné a zároveň v nich nebylo nic navíc?

Existuje pár věcí, které je dobré odškrtnout si ze seznamu zabalených věcí jako první. Jedná se například o pas a další cestovní doklady, pokud se nejede na dovolenou do ČR. Důležité jsou doklady o cestovním pojištění, u kterých je třeba se ujistit, že jsou platné. Důležité je také ubezpečit se, že se doklady vztahují na cílovou zemi a na aktivity, které jsou v plánu.

Pokud je na programu například bungee jumping, je dobré si ověřit, že je cestující pojištěn pro „extrémní“ sporty. Samozřejmostí jsou také letenky či jízdenky – ať už se letí letadlem nebo jede vlakem, nejlepší je vše raději vytisknout. Je jasné, že dnes tyto dokumenty lze nahrát do telefonu ve formátu PDF nebo je mít uložené online.

Může se však stát, že se cestující nebude moct připojit k Wi-Fi nebo že mu dojde baterie v telefonu. Pro tyto případy se vytisknuté dokumenty hodí. Pokud cestovatelé volí leteckou dopravu, před příjezdem na letiště je také dobré si ověřit, zda je nutné odbavit se online.

Co rozhodně nezapomenout doma

Pas, letenky či jízdenky a cestovní pojištění – to jsou nezbytnosti, které je třeba i třikrát překontrolovat. Co dalšího rozhodně nezapomenout doma? I když je v plánu používat v zahraničí kartu, je vždy dobré mít u sebe cizí měnu a drobné pro případy, kdy je třeba platit pouze v hotovosti.

Dále jsou důležité kontaktní údaje pro případ nouze. Kopie těchto kontaktů je dobré si pro jistotu uložit do kufru a příručního zavazadla. Nezbytností jsou také léky. Před cestou je třeba se ujistit, že má cestující všechny předepsané léky a že mu vystačí na delší dobu, než je plánovaná cesta pro případ, že by se člověk v zahraničí zdržel déle, než se čekalo.

Nezbytností jsou také nabíječky – k čemu mít u sebe mobilní telefon nebo notebook, když není jak ho nabít? Nabíječku je sice možné koupit, jsou s tím ale zbytečné potíže navíc. Samozřejmostí a velmi důležitou věcí jsou také klíče od domu. Není nic horšího, než se po únavné cestě z dovolené vrátit domů, ale nemít si jak odemknout.

Co si zabalit na dovolenou – kosmetika

Jak si zabalit kosmetickou taštičku, aby v ní bylo všechno, co je potřeba a aby zároveň nepřetékala ze všech stran? Krokem číslo jedna je minimalizovat svůj make-up. Všichni máme více stínů a rtěnek, než je potřeba. Je však dobré si realisticky rozmyslet, kolik make-upu je vhodné si na cestu vzít.

Nutné jsou většinou jen základní věci – svatá trojice řasenka, korektor a pudr většinou vystačí na všechny typy dovolené. Popřípadě je možné využít BB či CC krém, které často poskytují i SPF ochranu. Postupně je možné přidávat třeba černou linku, tvářenku nebo podkladovou bázi. A co stíny? Nejjednodušší je vybrat dvoje – jedny na den ve světlejších a lehčích barvách a jedny na noc, které mohou být i odvážnější.

U produktů na rty je většinou ze všeho nejdůležitější balzám, který rty ochrání před sluníčkem i zimou a větrem. Proto přijde vhod jak na Faerských ostrovech, tak na Bora Bora.

Co se rtěnek týče, opět se nejvíce hodí dvě varianty – světlejší či neutrálnější barva na den, odvážnější odstíny na večer. Veškerou výbavu základního make-upu nabízí eshop Sephora.

Co si zabalit na dovolenou – drogerie

Hygienické a toaletní potřeby jsou nezbytnou součástí každého balení na cesty. Často se však stane, že i když se jedná o základní vybavení na každou dovolenou, jedna nebo i více věcí člověku nakonec v tašce stejně chybí. Následující seznam je proto možné použít k odškrtnutí si všeho potřebného v oblasti drogerie, co by na cestách nemělo chybět:

  • zubní kartáček a zubní pasta
  • deodorant
  • hydratační krém
  • sprchový gel
  • šampon
  • kondicionér
  • maska na vlasy
  • hřeben
  • odličovací prostředky
  • nůžky na nehty

Je dobré myslet i na gumičky do vlasů, sponky a skřipce. To jsou věci, které si lidé vždycky zapomenou vzít s sebou a pak si přejí, aby je měli. Pokud navíc cestovatelé patří k těm, kteří se neobejdou bez fénování vlasů, mini fén na cesty je také důležitý.

Někdo také nedá ani ránu bez parfému. Na cesty, zejména ty dlouhé, se skvěle hodí vzorky parfémů, které lze velmi snadno sehnat online i v kamenných parfumeriích. Toto je zároveň skvělá příležitost vyzkoušet novou vůni, například Gucci Bloom.

Jaké oblečení si vzít na dovolenou?

U oblečení z velké části záleží na tom, o jakou dovolenou se jedná. Cestovatelé si jistě zabalí jinak na dobrodružný výlet do hor a jinak na dovolenou k moři do resortu. Každá cesta má zkrátka vlastní požadavky, co se oblečení týče. Existuje však kus oblečení, který se hodí vždy a všude – bílé tílko nebo bílé tričko.

Tento kousek je možné využít jak u sportovnější dovolené, tak u výletu do teplých krajin. Při dovolenkování ve městě, u moře či zkrátka tam, kde se bude hodně fotit a následně přidávat příspěvky na sociální sítě, se již více vyplatí zamyslet se nad outfity, které si vzít.

A přesně tak se vyplatí také balit – cestovatelé by neměli izolovaně balit náhodné kousky oblečení, ale měli by spíš balit hotové outfity. Na cestách se pak nebudou divit, že jim jednotlivé kousky oblečení k sobě nesedí. Výběr celého outfitu od hlavy až k patě nabízí např. populární e-shop Bershka.

Při výletu za sluncem a mořem je vhodné zvážit i výběr plavek. Může se stát, že plavky za celý rok nepoužívání ve skříni degradují, povolí nebo jim odpadnou ozdoby a cestovatel na dovolené bude nepříjemně překvapen. Odborníkem na plavky je e-shop Calzedonia. Kromě plavek je zde možné najít také plážové oblečení, legíny nebo Calzedonia silonky.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang