Jak zjistit, že ON je ten pravý?

Existuje způsob, jak zjistit, zda je právě on ten pravý? Z určité míry ano. Díky určitým znakům lze vypozorovat, zda může vztah vést k dlouhodobému závazku. Správným přístupem a postojem lze zjistit, zda je daný muž skutečně tím, na kterého žena čeká. Kdo je ten pravý?

Než se muž dostane k tomu nejdůležitějšímu kroku, kterým je pořízení zásnubního prstenu s kamenem, musí pár nejprve zjistit, zda je vztah opravdový a na takový závazek připravený. Zejména ženy před svatbou řeší, zda si vybraly do budoucího manželského života toho pravého.

Jak poznat, zda s tímto člověkem žena může a chce strávit zbytek života?

Společné zkoumání

Zkoumání může být skvělým způsobem, jak podpořit spojení mezi dvěma lidmi. Nejlepší je vydat se ven a prozkoumávat nová místa, sociální interakce ve společnosti nebo vyzkoušet společně nové aktivity a přijímat výzvy.

Ideální je trávení času v přírodě – pěší turistika, kempování, jízda na kole, poznávání nových měst nebo zemí, možností je nepřeberně. To pomůže poznat jeden druhého v novém prostředí a umožní rozeznat silné i slabé stránky toho druhého.

Pohyb ve společnosti a společný čas

Je nezbytné udělat si na partnera čas. A ujistit se, že se pár nenudí a společně se baví. Smích je klíčem k rozvoji pevného vztahu. Umět partnera rozesmát je dlouhodobě považováno za jednu z klíčových a pozitivně vnímaných vlastností toho druhého.

Pokud pár do vztahu přidá trochu vzrušení tím, že bude plánovat výlety a aktivity, cestovat na nová místa nebo zkoušet něco nového, může to vztah zdynamizovat. Tím, že budou muž a žena žít přítomností a maximálně využijí společně strávený čas, si mohou otevřít zcela nový svět příležitostí.

Pravidelné společenské kontakty a sociální interakce jsou důležitou součástí každého vztahu. Vždy se vyplatí udělat si čas na to, aby se pár seznámil se společenským prostředím toho druhého. Trávení času s přáteli, uspořádání večírku nebo rande ve městě.

Společné aktivity tohoto typu umožní vidět jeden druhého v různých rolích a lépe porozumět společenským potřebám toho druhého.

Každý vztah je třeba budovat a neusnout na vavřínech.

Hraní her

Společné hraní her je skvělý způsob, jak se pobavit a vyzkoušet si vzájemné dovednosti. Vhodné jsou kooperativní deskové hry a aktivity pro páry, které oba zajímají. Partneři si tak vytvoří příležitost ke zdravému soupeření mezi sebou, což vede k posílení vzájemného pouta.

Existuje spoustu her pro páry. Mezi nejoblíbenější patří například párové karty, díky kterým se oba mohou vzájemně poznávat a zjišťovat o tom druhém věci, které by se jinak ani nemuseli dozvědět.

Komunikace je základ

Rozhovor o individuálních i společných cílech je nezbytný pro dlouhodobé plánování. Je to také skvělý způsob, jak získat přehled o tom druhém a dozvědět se více o tom, co oba od života chtějí.

Je třeba zjistit, co jej nebo ji pohání a čeho by chtěl nebo chtěla v budoucnu dosáhnout. Vyjádření vzájemných očekávání a pochopení toho druhého je základem, na němž se dá stavět zdravý vztah.

Nejdůležitější je být k partnerovi otevřený a upřímný. I když může být obtížné vyjádřit své pocity a emoce, vzájemná otevřenost pomůže podpořit komunikaci a důvěru ve vztahu.

Využívání technik aktivního naslouchání pomůže projevit respekt k pocitům partnera. Zásadní je umožnit mu svobodně se vyjádřit bez odsuzování nebo pohrdání.

Pár by si vzájemně měl být oporou a mít pochopení pro potřeby a přání toho druhého. Také respektovat hranice a názory druhého. K dosažení dohody je občas nutné přistoupit na kompromis.

Moderní jsou terapie zvané konstelace, co to je? Ty fungují tak, že terapeut klade otázky přítomným členům rodiny a tím zjišťuje vazby a citová propojení nebo vzorce chování. To může pomoci k vyřešení nedořešených problémů mezi jednotlivci. I tato aktivita pro páry je velkým přínosem k pochopení vztahů a problémů.

Naslouchání, respekt a důvěra jsou pro vztahy klíčové.

Rozvíjení intimity

Rozvoj komunikace o intimní stránce vztahu na hluboké úrovni pomůže zjistit, zda se daný vztah ubírá správným směrem. Klíčem je upřímnost a sdílení tajemství. Mluvení i o obtížných tématech.

Jde o projevování si navzájem dostatku náklonnosti, a to jak fyzické, tak citové. Jakmile bude mít žena i muž pocit, že se na této úrovni dobře znají, jde pak lépe poznat, zda je pár dlouhodobě kompatibilní.

Nakonec je důležité si uvědomit, že se jedná o velké rozhodnutí, které by nemělo být bráno na lehkou váhu. V otázce, zda je „on“ ten pravý je důležité, aby si pár poskytl dostatek času na vzájemné poznání na hlubší úrovni a skutečně posoudili kompatibilitu.

Chování při společných chvílích, sociální interakci a společných aktivitách může v tomto rozhodování pomoci. Je lepší vyhnout se maléru dříve, než bude ženě udělen zásnubní prsten s kamenem, než později přemýšlet o tom, jak probíhá rozvod.

Přijetí těchto kroků se může ukázat jako užitečné při vytváření smysluplného a dlouhodobého vztahu. I v tom nejsilnějším svazku potřebují vztahy péči, aby se jim dařilo. S časem, úsilím a trpělivostí lze dosáhnout pevného vztahu.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang