Gumové holínky

Tak široké využití jaké má obuv popsána v následujících řádcích nemá snad žádná jiná. Jsou to gumové holínky. Jak je patrné z jejich názvu, jedná se o nepromokavou obuv, využívanou velmi často jako pracovní obuv. Existují i ​​zateplené verze takže jejich využití je skutečně v jakémkoliv nepříznivém počasí.

Holínky využívá armáda, policie, hasiči, myslivci, rybáři, horníci a nacházejí se i v každé domácnosti. Chrání nohy před nepříznivým počasím již velmi dlouhou dobu. Vylepšené typy určené rybářům umožňují bezproblémové brodění po vodních tocích až po pás.

Gumové holínky jako módní trend

Jenže tato obuv nemá již jen pracovní využití. V posledním období zasáhly gumové holínky oblast módy a to tak výrazně, že už skoro každý teenager má ve svém botníku nejméně jeden pár tohoto druhu obuvi.

Klasické černé nebo zelené gumové holínky se změnily na lesklou barevnou, vzorovanou i zateplenou obuv. Takže opět široké využití a to nejen do sychravého a deštivého počasí.

Dětské gumové holínky

Další věková kategorie, ke které neodmyslitelně patří gumové holínky jsou děti. Obuté v tomto druhu obuvi se cítí velmi sebejistě a často patří tato obuv k jejich nejoblíbenější. I z praktického hlediska jsou nepřekonatelné pro jejich rychlé obutí a vyzutí i jednoduchou údržbu.