Plážové šaty

Chystáte se na dovolenou k moři a už sníte o tom, jak se procházíte po pláži, vítr vás chladivě ovívá, příjemně se vám nohy boří do písku? Letenky a představy jsou přichystané, avšak co na sebe?

Když dostanete po koupání chuť na procházku, nebo se chystáte do města, stačí se převléknout do plážových šatů. Je to příjemná alternativa namísto trička a šortek. Šaty jsou většinou vyrobeny ze vzdušného materiálu, jsou lehké a proto se i v teplém počasí můžete cítit velmi svěží.

Na trhu jsou plážové šaty různých barev, velikostí, střihů a materiálů, proto není problém zkombinovat šaty dokonce i s barvou plavek. Plážové šaty obléknete na plavky na pláži. Večer, když už budete chtít navštívit párty nebo diskotéku, nemusíte měnit oblečení. Trendy jsou také zavinovací plážové šaty.

Pokud máte rádi nošení šatů v letních dnech, víte přesně, jaký střih či barva se vám líbí, nezapomeňte si při nákupu vybrat i správný materiál. Do tepla jsou vhodné prodyšné látky, abyste se tolik nedusili v umělých či elastických plážových šatech.

Ochrana proti slunci

Díky chemickým strukturám vláken různé materiály dokáží různě absorbovat sluneční paprsky. Přírodní vlákna poskytují slabou UV ochranu. Stačí si prohlédnout štítek se symboly ošetření a složení materiálu, který se nachází na kvalitním oblečení.

Možná vás překvapí, že nižší stupeň ochrany poskytuje i bavlna. Šaty ze 100% bavlny jsou však oblíbené pro měkkost, dobré odvádění potu a hlavně komfort, který je citelný při nošení. Pokusy se však dokázala zajímavá věc. Častějším praním bavlna poskytuje větší ochranu proti UV záření.

Materiálem číslo jedna do letních dnů tedy zůstává len, který dobře pohlcuje vlhkost a je přirozeně antibakteriální. Pokud jste se již sbalila na dovolenou, nezapomeňte na plážové šaty. Mnoho místa nezaberou a určitě je budete ráda nosit každý den.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang