Dámské kozačky

Kupování bot je věc, kterou si užívá téměř každá žena. Je to trochu náročnější než výběr oblečení – více se klade důraz na pohodlnost – no stylové boty jsou často základem outfitu. V létě, stejně jako v zimě.

Dámské kozačky jsou v nabídce již od konce léta. Na podzim je jejich nošení většinou ještě příjemné – vysoké kozačky k sukni či šatům, ty níže k úzkým kalhotám, doladit kabelku a můžete dělat módní přehlídky.V tomto ročním období plném deštivých dnů se očekává od dámských kozaček hlavně nepromokavost a alespoň jaká-taková tepelná izolace.

Horší to je však s příchodem opravdové slovenské zimy.Globální oteplování a smog z měst sice způsobuje, že naše děti už nezažívají koulovačku a stavění sněhuláků v takové atmosféře jako naši prarodiče a Vánoce už pár let nebyli na sněhu ale na blátě, ale stále tu máme pár týdnů, kdy je sněhová nadílka opravdu velká . I ve sněhu po kolena však může žena vypadat stylově. Stačí si vybrat ty správné boty, ve kterých vaše nohy budou suché, když se z toho sněhu dostanete. 

Na trhu najdete kopu dámských kozaček na jednu sezónu. Vydrží opravdu jen pár zimních měsíců, a na další rok po prvním sněžení zjistíte, že vám třeba shánět nové. Obvykle takové kozačky poznáte na první pohled – nejsou ani velmi teplé, materiál je spíše umělý a podrážka nízká.Pokud si nepotrpíte na značku, vyplatí se takové holínky kupovat v levnějších obchodech, přece jen je to koupě na pár měsíců a více méně je jisté, že i kdyby byly přesně podle vašeho vkusu, o rok jejich vyhodíte, zda se vám to bude líbit, či nikoli.

Po prvním zjištění, že kozačky, které jste si koupili minulý rok už neslouží na to, na co mají, je už většinou pozdě na shánění nových.Sníh přichází ze dne na den a ne každý má doma v zásobě teplé boty navíc. Sněhem poprášené ulice se dají zvládnout i v teniskách, ale překonat závěje je už těžší. Vyvarovat se takové situaci můžete tím, že si pořídíte kvalitní kozačky, na které se budete moci spolehnout i více než jednu sezónu.Za kvalitnější kožené teplé kozačky, které nepromoknou a neodliepa se jim podrážka po prvním kontaktu s vodou si určitě připlatíte, ale stojí to za to.

Z barev si velmi nenavyberáte, většinou je výběr jen z různých odstínů koženky, nejčastěji najdete hnědou a černou.Z těch výraznějších se najde červená a pokud si troufáte vzít do čľapkanice světlé kozačky, v obchodech najdete béžovou nebo ještě pro odvážnější (a trpezlivejších na čištění) – bílou. Ostatní barvy tak snadno nenajdete, ale nic není nemožné – zejména co se týká módy.

Výška kozaček je jednou z věcí, které způsobují dlouhé rozhodování se při kupování.Většinou jsou nejen moderní ale i praktické ty těsně pod kolena, ale pokud vám vyhovují kratší či delší, najdete i takové.

Při výběru hlavně nezapomeňte na to, že ačkoli je v obchodě teplo a na zemi koberec, kozačky budete nosit v trošku chladnějším a drsnějším prostředí.

.