Dovolená na Slovensku – s dětmi, u vody, all inclusive

Slovensko, srdce střední Evropy, láká cestovatele svou jedinečnou kombinací historických památek, přírodních krás a širokého spektra aktivit pro odpočinek i dobrodružství. Tato země nabízí dovolenou pro každého – od milovníků historie a kultury po nadšence do outdoorových aktivit či rodiny s dětmi hledajícími zábavu u vody.

Proč si udělat dovolenou na Slovensku? Co Slovensko nabízí? A jak je na tom slovenská gastronomie?

Shrnutí článku v bodech

Slovensko láká turisty pestrou škálou aktivit pro odpočinek i dobrodružství. Nabízí ideální podmínky pro rodinnou dovolenou a potěší i gurmány chutnou tradiční gastronomií.

Gastronomické zážitky: Tradiční jídla jako bryndzové halušky, kapustnica, lokše a skalický trdelník potěší chuťové pohárky. Moderní kuchyně s inovativními pokrmy z lokálních surovin uspokojí i ty nejnáročnější gurmány.

Slovensko nabízí širokou škálu možností ubytování pro všechny rozpočty a preference, od luxusních hotelů a lázeňských resortů až po útulné chaty a penziony.

Milovníci vodních sportů a relaxace si na Slovensku přijdou na své. Liptovská Mara, Veľká Domaša, Slnečné jazerá a aquaparky Tatralandia a Bešeňová nabízí pestré možnosti pro koupání, vodní sporty, rybaření a zábavu.

Stále oblíbenější varianta all inclusive zaručuje bezstarostný a komfortní pobyt. Hotely a resorty s konceptem all inclusive nabízí širokou škálu služeb a aktivit v ceně pobytu.

Dovolená na Slovensku – 10 tipů na úchvatná místa

Slovensko nabízí turistům nepřeberné množství aktivit a zážitků. Ať už člověk preferuje náročné túry, pohodové procházky malebnými vesničkami, poznávání památek UNESCO nebo relaxaci v lázních, na Slovensku si každý najde to své. Slovensko rozhodně není jen Bratislava.

 1. Vysoké Tatry: Majestátní horské panorama Vysokých Tater uchvátí každého milovníka přírody. Turistické stezky různé náročnosti vedou k horským jezerům, vodopádům a vrcholům, ze kterých se otevírají úchvatné výhledy. Slovenské hory lákají turisty z celého světa.
 2. Slovenský ráj: Skalní útesy, soutěsky, vodopády a divoká řeka Hornád dělají ze Slovenského ráje ráj pro milovníky turistiky a vodních sportů.
 3. Pieniny: Malebné Pieniny s typickými vápencovými skalami a Dunajcem protékajícím údolím lákají k pěší turistice, plavbám na lodičkách a raftu. Dominantou oblasti je hrad Čachtice, s nímž je spojena legenda o kruté paní Báthory.
 4. Spišský hrad: Nejrozsáhlejší hradní komplex v střední Evropě, zapsaný na seznamu UNESCO, uchvátí svou historií a impozantní architekturou.
 5. Banská Štiavnica: Historické město Banská Štiavnica, zapsané na seznamu UNESCO, je známé pro svou bohatou hornickou historii.
 6. Bojnický zámek: Romantický zámek s krásnou zahradou je oblíbenou turistickou destinací. Návštěvníci si mohou prohlédnout bohatě zdobené interiéry zámku nebo navštívit ZOO.
 7. Vlkolínec: Malebná vesnička Vlkolínec, zapsaná na seznamu UNESCO, je ukázkou lidové architektury z 19. století. Dřevěné roubené domy a úzké uličky vytváří jedinečnou atmosféru, která každého přenese do minulosti.
 8. Bardejov: Historické centrum Bardejova s gotickým a renesančním jádrem je zapsáno na seznamu UNESCO.
 9. Košice: Druhé největší město Slovenska s bohatou historií a kulturním životem. Návštěvníci si mohou prohlédnout katedrálu sv. Alžbety, Dóm sv. Mikuláša a historické centrum města s malebnými uličkami a kavárnami nebo si udělat výlet do nedalekého města Prešov.
 10. Termální lázně: Slovensko je proslulé svými termálními prameny, které nabízí relaxaci a blahodárné účinky na zdraví. Mezi nejoblíbenější lázně patří Piešťany, Rajecké Teplice, Turčianske Teplice a Bešeňová.

Toto je jen malý výběr z mnoha krásných a zajímavých míst, která Slovensko nabízí.

Pro více informací lze doporučit slovenský cestovní portál iCestovanie.sk.

Dovolená Slovensko – gastronomie a místní kuchyně

Slovenská gastronomie je pestrá a chutná, ovlivněná sousedními zeměmi a bohatou historií. Nabízí širokou škálu tradičních jídel, která potěší i ty nejnáročnější jazýčky. Během dovolené na Slovensku se tak gurmáni mohou těšit na nezapomenutelný kulinářský zážitek.

Mezi typická slovenská jídla patří:

 • Bryndzové halušky: Tradiční jídlo s noky z bramborového těsta s bryndzou, slaným ovčím sýrem. Podává se s osmaženou slaninou a zakysanou smetanou.
 • Kapustnica: Hustá polévka z kysaného zelí, uzeného masa a klobásy.
 • Lokše: Tenké placky z bramborového těsta, které se podávají s bryndzou, smetanou, povidly nebo masem.
 • Skalický trdelník: Lahodný sladký dezert z kynutého těsta upečený na otevřeném ohni. Posypává se cukrem, skořicí a ořechy.
 • Fúkaná zemiaková baba: Tradiční slovenský dezert z bramborového těsta, pečený na plechu a posypaný makem a cukrem.
 • Strapačky: Kulinářský skvost z těsta a tvarohu, podávaný s bryndzou a kyslou smetanou.
 • Vyprážaný syr: Smažený sýr v trojobalu, oblíbená pochoutka pro všechny milovníky sýra.

Kromě výše uvedených specialit se na Slovensku nachází i mnoho restaurací s moderní kuchyní, které nabízí inovativní a kreativní pokrmy z lokálních surovin.

Slovenské tradiční jídlo – bryndzové halušky s ovčím sýrem a slaninou.

Dovolená na Slovensku – ubytování a doprava

Slovensko, malebná země v srdci Evropy, nabízí širokou škálu možností ubytování a dopravy pro turisty s různými rozpočty a preferencemi. Od luxusních hotelů a lázeňských resortů až po útulné chaty a penziony, každý si na Slovensku najde ubytování dle svého gusta.

Ubytování:

 • Hotely: Na Slovensku se nachází široká síť hotelů všech kategorií, od luxusních pětihvězdičkových hotelů v centru Bratislavy až po útulné rodinné hotely v horských oblastech. Mezi oblíbené hotely patří Grand Hotel River Park Bratislava, Hotel Radisson Blu Carlton Bratislava a Hotel Lomnica Vysoké Tatry.
 • Penziony a apartmány: Pro ty, kteří preferují osobnější přístup a domácí atmosféru, jsou ideální penziony a apartmány. Mezi oblíbené penziony a apartmány patří Penzion U Michala v Tatranské Lomnici, Apartmány Straka v Liptovském Mikuláši a Apartmány Vila Dorka v Ždiari.
 • Chaty a chalupy: Pro milovníky přírody a aktivní dovolené jsou ideální chaty a chalupy. Nachází se v různých regionech Slovenska, například v Tatrách, Nízkých Tatrách, Slovenském ráji a dalších.

Doprava:

 • Letadlo: Na Slovensko se lze pohodlně dopravit letadlem do mezinárodních letišť v Bratislavě, Košicích a Popradě-Tatrách.
 • Auto: Slovensko má dobře rozvinutou síť silnic a dálnic, takže cestování autem je pohodlné a flexibilní.
 • Vlak: Na Slovensko se lze dopravit vlakem z okolních zemí, například z České republiky, Polska, Maďarska a Rakouska.
 • Autobus: Autobusy jsou levnější variantou dopravy po Slovensku. Spojují i menší destinace a jsou tak ideální pro ty, kteří chtějí cestovat nízkonákladově.

Slovensko nabízí širokou škálu možností ubytování a dopravy, takže si každý turista může vybrat dle svého gusta a rozpočtu.

Dovolená na Slovensku s dětmi – aktivity

Slovensko, země s malebnou horskou krajinou, termálními prameny a bohatou historií, nabízí ideální podmínky pro rodinnou dovolenou. Děti se zde zabaví při pestré škále aktivit a rodiče si užijí relaxaci a poznávání krás Slovenska.

Aktivity:

 • Výlety do přírody: Turistika v Tatrách, Nízkých Tatrách a Slovenském ráji, cyklistika po cyklostezkách, plavba lodí po Dunaji, koupání v aquaparcích a termálních pramenech.
 • Návštěva hradů a zámků: Oravský hrad, Spišský hrad, Bojnický zámek, kostel v Betliari a mnoho dalších.
 • Zábavní parky: Tatralandia, Bešeňová, DinoPark, Funpark Ružinov a další. Nedaleko slovenských hranic se nachází také oblíbený polský dinopark Szklarska Poręba.
 • Muzea a expozice: Slovenské národní muzeum v Bratislavě, Technické múzeum v Košiciach, Múzeum dopravy v Bratislave a další.
 • Zoologické zahrady: Zoo Bojnice, Zoo Bratislava a Zoo Košice.

Co navštívit:

 • Bratislava: Hlavní město Slovenska s historickým centrem, Bratislavským hradem a slavným Modrým mostem.
 • Košice: Druhé největší město Slovenska s impozantní katedrálou sv. Alžbety a krásným historickým centrem.
 • Vysoké Tatry: Nejvyšší pohoří Slovenska s majestátními vrcholy, turistickými stezkami a lyžařskými středisky.
 • Slovenský ráj: Národní park s malebnými kaňony, vodopády a turistickými trasami.
 • Spiš: Region s bohatou historií a kulturním dědictvím, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO.

Dovolená na Slovensku s dětmi je plná zážitků a dobrodružství. Děti si užijí krásnou přírodu, hrady, zámky, zábavní parky a muzea. Rodiče si odpočinou a načerpají novou energii. Slovensko je ideální destinací pro rodinnou dovolenou, na kterou budete s láskou vzpomínat ještě dlouho po návratu.

Dovolená na Slovensku s dětmi – tipy

Dovolená na Slovensku s dětmi může být nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu. Aby vše probíhalo hladce a bez zbytečných komplikací, je vhodné si dopředu naplánovat program a vzít v úvahu potřeby nejmenších cestovatelů.

Tipy:

 • Vybrat vhodné ubytování: Ubytování by mělo být komfortní a splňovat potřeby dětí, například s dětským hřištěm, bazénem nebo hernou.
 • Naplánovat aktivity: Vybrat aktivity, které budou děti bavit a zároveň je nebudou příliš unavovat. Střídat náročnější výlety s relaxací a odpočinkem.
 • Připravit si dostatek jídla a pití: Na výlety si s sebou vzít dostatek jídla a pití, aby se děti nemusely během dne hladové a žíznivé.
 • Nezapomenout na opalovací krém a repelent: Ochranu před sluncem a hmyzem je důležitá i pro malé děti.
 • Mít po ruce léky: Do lékárničky si přibalit základní léky, jako jsou léky proti bolesti, teplotě a průjmu.
 • Oblečení: Zabalit dětem pohodlné oblečení a obuv vhodné pro dané aktivity. Nezapomenout na pláštěnku a teplé oblečení pro případ chladnějšího počasí.
 • Hry a zábava: Na cestu a do ubytování si s sebou vzít hry a zábavu pro děti, aby se nenudily.
 • Trpělivost a pochopení: Dodržovat režim dětí a být k nim trpěliví a chápaví. Dovolená by měla být zábavou pro celou rodinu.

S trochou plánování a přípravy si může každý užít dovolenou na Slovensku s dětmi naplno. Slovensko nabízí mnoho krásných míst a aktivit, které si všechny ratolesti zamilují. Dodržováním výše uvedených tipů lze zajistit, že dovolená proběhne hladce a bez zbytečných komplikací.

Je mnoho možností, jak si užít dovolenou na Slovensku s celou rodinu.

Slovensko – dovolená u vody

Slovensko, země s malebnou horskou krajinou, nabízí i pestrý výběr možností pro dovolenou u vody. Na Slovensku si každý najde to pravé.

Mezi oblíbená místa pro dovolenou u vody na Slovensku patří:

 • Liptovská Mara: Největší umělá vodní nádrž na Slovensku s možností koupání, vodních sportů, plavby lodí a rybaření.
 • Veľká Domaša: Vodní nádrž s krásnou okolní přírodou a možností koupání, vodních sportů, rybaření a turistiky.
 • Slnečné jazerá: Komplex vodních nádrží v Senici s možností koupání, vodních sportů, rybaření a cyklistiky.
 • Aquapark Tatralandia: Největší aquapark na Slovensku s tobogány, bazény, saunami a wellness centrem.
 • Bešeňová: Termální koupaliště s bazény, tobogány a saunami.

Dovolená u vody na Slovensku je ideální volbou pro ty, kteří si chtějí užít relaxaci, zábavu a aktivní odpočinek v krásném prostředí. Díky široké nabídce možností si každý najde to pravé pro sebe a svou rodinu.

Horské jezero Štrbské pleso se nachází v Národním parku Vysoké Tatry.

Dovolená Slovensko all inclusive

Dovolená na Slovensku all inclusive se stává stále oblíbenější variantou pro ty, kteří si chtějí užít bezstarostný a komfortní pobyt. Hotely a resorty s konceptem all inclusive nabízí širokou škálu služeb a aktivit v ceně pobytu, takže se člověk nemusí starat o stravování, nápoje, animační programy a další.

Oblíbená all inclusive místa na Slovensku:

 • AquaCity Tatralandia: Aquapark s termálními prameny, tobogány, bazény a saunami v Liptovském Mikuláši.
 • Bešeňová: Termální koupaliště s bazény, tobogány a saunami v Oravě.
 • Hotel Diplomat Bratislava: Luxusní hotel v centru Bratislavy s wellness centrem a all inclusive programem.
 • Grand Hotel River Park Bratislava: Hotel na břehu Dunaje s wellness centrem a all inclusive programem.
 • Holiday Village Tatralandia: Komplex chat a apartmánů s aquaparkem a all inclusive programem v Liptovském Mikuláši.

Cestovní kanceláře a weby nabízející all inclusive pobyty na Slovensku:

 • Firo Tours
 • CK Satur
 • Travelking
 • Invia
 • Dovolená.cz

Dovolená na Slovensku all inclusive je ideální volbou pro ty, kteří si chtějí užít relaxaci, zábavu a komfort bez nutnosti starat se o detaily. Díky široké nabídce all inclusive hotelů a resortů si každý najde to pravé pro sebe a svou rodinu.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang