Balzám na rty: test a recenze

Výběr balzámu není vždy jednoduchý. Je lepší tuhý, nebo tekutý? Je vhodnější jej nanášet přímo na ústa, anebo si pomoci při jeho aplikaci prstem či štětečkem? Takové otázky si klade nejedna zákaznice drogerie nebo parfumerie.

Každému sedí něco jiného. Pro ty, kteří stále váhají, existuje pár tipů, jak vybrat nejvhodnější balzám na rty.

Eos balzám na rty

Prvním balzámem na rty je malý a roztomilý „dáreček“ od Eosu. Tato firma se vyloženě specializuje na výrobu a prodej špičkových přípravků pečujících o pleť a tělo. Do celosvětového podvědomí se dostala právě díky Eos balzámům, které jsou revoluční svým designovým tvarem i blahodárnou péčí o rty.

Balzám se velmi dobře používá, a to hlavně díky tuhé konzistenci, jež umožňuje rovnoměrné nanášení. Lze si vybrat z celé řady příchutí. Samozřejmostí je 100% kvalita přírodních ingrediencí tohoto výrobku, pro příznivce přírodní kosmetiky je tedy jako stvořený.

Balea balzám na rty

Druhý v pořadí je perleťový balzám na rty od Balea. Značka Balea patří pod řetězec obchodů dm, takže jej lze zakoupit doslova na každém rohu. Jeho cena je poměrně nízká a na kvalitě výrobku se to trošku podepsalo.

Zrovna tento typ balzámu se slibovaným perleťovým efektem není tou nejlepší volbou. Na rtech místo hezkého lesklého a něžného filtru vytváří nechtěný bílý povlak, který má ke svůdnosti daleko. Hydratace je však dobrá. Opravdu hezky zvláční rty a i jemně sladce chutná.

Manufaktura balzám na rty

Třetí balzám, který stojí za vyzkoušení, je od české značky Manufaktury, která je v posledních letech na vzestupu. Na její kamenné obchody lze narazit snad ve všech větších městech. Pro Manufakturu je typický přírodní design a bohatý výběr kosmetických přípravků.

Aplikace tekutého balzámu od Manufaktury je snadná, není však tak rovnoměrná, jako je tomu u tuhých balzámů na rty. Takže to chce zručnost a asi i praxi v rovnoměrném nanášení.

Další nevýhodou je, že se balzám ze rtů do pár minut „vypaří“. Po krátké době od nanesení jsou rty zase suché a člověk může balzám aplikovat znovu.

Co je však rozhodně nutné pochválit, je krásná vůně tohoto balzámu.

Bomb Cosmetics balzám na rty

Balzám na rty od kosmetické značky Bomb Cosmetics s příchutí vodního melounu je „number one“ v oblasti hydratace a rovněž jeho vůně je naprosto okouzlující. Balzám je nejlepší nanášet prstem, popřípadě štětečkem.

Balzámů na rty je opravdu mraky a ne všechny stojí za vyzkoušení či větší pozornost. Určitě je však možné najít takové, které si o vyzkoušení přímo říkají. Ti, kteří nevědí, který produkt vybrat, se mohou inspirovat tipy výše.