Když prodejce zešílí aneb Vuitton za trojnásobek

Když jsem klikla na eshop luxusnihadry.cz, nevěřila jsem vlastním očím. To je nabídka! Kabelky a doplňky Louis Vuitton! Adidas! Yves Saint Laurent! Nike! Gucci! Prostě značky. Luxusní značky. Jenže mně nějak Gucci a Adidas vedle sebe prostě nesedí. Navíc v takovém eshopu…

Psychedelický vzhled eshopu musel vytvářet grafik, který bere něco hodně, hodně silného. V kontaktech a obchodních podmínkách se sice dají najít jména a telefonní čísla zodpovědných osob (jedna z nich je Čech z Orlové schovávající se za P.O. Box, druhá jakýsi Polák), to je ale asi tak všechno.

Ještě víc mě ale zarazilo, když jsem prosvištěla kategorii Louis Vuitton. Na padělky vujtonek jsem totiž obzvlášť vysazená a vidím je skoro všude. Jestli prodávané kabelky a doplňky od Vuittona na tomhle eshopu jsou originál nebo padělek, to fakt nevím. Fotky u prodávaného zboží sice jsou, ale jde o obrázky zkopírované z oficiálních stránek firmy.

U každého produktu je fotka jen jedna jediná, v malém rozlišení, zato začmáraná vodotiskem s logem prodejce. U popisu zboží nenajdete téměř nic. Kódy zboží rozhodně těm originálním neodpovídají. Materiálové složení, nějaké podrobnější popisy, nic nenajdete. A že by zrovna tenhle eshop patřil k těm několika na světě, které mají oficiální autorizaci výrobce pro prodej, to jsem teda taky nikde nevyčetla.

Za to jsem našla bombastické ceny. Skutečně bombastické. Zatímco se jiní více či méně pofidérní prodejci snaží hrát na nejnižší možné ceny, Luxusní hadry na to jdou jinak. Ceny mají až trojnásobné oproti oficiálnímu prodejci. Zboží tak mají až o několik desítek tisíc dražší! Fakt. (porovnávala jsem s cenami v oficiálním eshopu louissvuitton.com, přepočet je od oka v dnešním aktuálním kurzu 29,3 korun za libru).

Toužíte po ikonické kabelce Speedy 40? Luxusní hadry ji mají a zlevněnou! Původní údajně doporučenou cenu bezmála 53 tisíc korun nám (jistě po přetěžkých jednáních s výrobcem) snížili na pouhých 32 990 korun. Nekupte to!

Problém trochu vidím v tom, že ta samá kabelka stojí v anglické mutaci oficiálního online shopu 475 liber, což je v přepočtu asi 13 900 korun. Eshop si tak přirazil 19 tisíc korun. Dobrej kšeft, žejo? Rozhodně se (pro prodejce) vyplatí nabízet i peněženky Louis Vuitton. Tahle má podle něj doporučenou prodejní cenu skoro 60 tisíc korun, ale oni ji prodávají jenom za 39 tisíc. Hmmm. zašílela jsem já nebo prodejce?

Originál v originálním eshopu stojí 515 liber, to je v přepočtu pár korun přes 15 tisíc. Myslím, že takhle nadsadit cenu se Luxusním hadrům vyplatí, i kdyby pro tu peněženku měl nějaký jejich poslíček do Anglie (nebo třeba do Paříže) zaletět na otočku letadlem a ještě si při té příležitosti prohlédnul místní pamětihodnosti a dal si gáblík na účet kupujícího.

A příklad třetí a poslední. Taky pecka. Pásek Louis Vuitton. Doporučená cena prý 27 tisíc korun, cena Luxusních hadrů 18 tisíc. A kolik že tenhle kousek stojí u Vuittona? V eshopu 230 liber, to je asi 6 700 korun. Český prodejce má cenu bez pár korun trojnásobnou. Sečteno a podtrženo: Luxusnihadry.cz působí poněkud… zvláštně.

A jejich ceny jsou takové, že jenom pevně doufám, že u nich aspoň kousky výše uvedené nakoupí jen totální cvok, který skutečně nezná hodnotu peněz. jo, a jestli někdo touží dát za vuittonku takový prachy, tak já vám pro něj do tý Paříže klidně skáknu. A ještě ho nechám o pět tisíc levněji, než luxusnihadry. Mimochodem, neměl by se tenhle eshop přejmenovat třeba na NatahnemeZakaznikaZaPulMinuty.cz?