Plážové tašky k moři i k rybníku

picture-29-1369836218-9385536

Na letošní léto jsem potřebovala sehnat novou plážovou tašku. Stará se už rozpadává a já se s ní už stydím vyjít mezi lidi. Má už toho holka koneckonců dost za sebou: čtyři sezony dovolených, mořská sůl, písek, sluneční výheň i české bláto na břehu přehrady.

Koupi plážové tašky jsem ale docela dlouho odkládala, protože jsem přesně nevěděla, jakou tašku na pláž si mám vybrat a podle čeho vybírat.

Prošla jsem několik eshopů a pokoukala po katalozích a módních magazínech, abych si udělala představu, co bych měla a mohla od tašky na pláž očekávat. A protože jsem výběrem strávila poměrně dost času (i když musím podotknout, že to byl čas strávený příjemně), rozhodla jsem se, že se s vámi o své zkušenosti s výběrem plážové tašky podělím.

Já sama jsem si nakonec ujasnila, že moje nová plážová taška pro letošní sezonu by měla splňovat asi toto:

  1. musí být hezká, musí na ni být radost pohledět
  2. mohla by vzbuzovat obdiv u ostatních (což mi potvrdí to, že je taška opravdu pěkná)
  3. musí pojmout co nejvíce věcí
  4. musí vydržet zátěžovou zkoušku. V plážové tašce obvykle nosím menší termo taštičku s pitím, nějaké ovoce, sušenky nebo jinou svačinku, knihu (většinou to bývá pořádná bichle), osušku nebo deku a spousty dalších drobností, které dohromady váží poměrně dost kilo
  5. musí být vhodná jak na pláž k moři, tak třeba do přírody k rybníku nebo do městského parku
  6. ale co je hlavní: musí mi slušet a podtrhovat moji osobnost a můj styl!

Typy plážových tašek

A jaké máte o plážové tašce představy vy? Možná vám při výběru pomůže malý přehled typů plážových tašek, který jsem si pracovně sestavila.

Plážové tašky s netradičním potiskem

Máte-li mladého revoltujícího ducha, můžete sáhnout po taškách americké značky Iron Fist, které vynikají svým netradičním potiskem: zombíci v kombinaci s růžovými mašlemi, lebky doplňující se s třásněmi či detailně vykreslená postava Lady Killer, která je inspirovaná mexickým svátkem, při kterém se modlí a vzpomíná na zesnulé. S těmito rebelskými módními kousky se v davu zaručeně neztratíte!

Klasika z přírodního materiálu

Pokud máte rádi klasiku a nedáte dopustit na přírodní materiál, pak pro vás je určena řada letních pletených kabelek od Bati. Vybrat si lze ze tří barev: červená, modrá a zelená.

Květinový potisk

Dáváte-li přednost taškám se širokými uchy, květinovým vzorem a veselou barevností, zvolte tašky australské módní značky Lulu Australia.

Zvířecí potisky, geometrické vzorce nebo jednobarevné plážové tašky

Kabelky britské módní značky Pia Rossini nabízejí velký výběr potisků a vzorů. Vybere si z nich každá žena, která má ráda buď jednoduchý styl, jenž je nyní trendy (námořnická plážová taška – kombinace modré a zlaté). Nebo třeba zvířecí (zebří, žirafí design) či geometrické potisky (puntíkované) nebo nevšední originální motivy (mořský svět).

Retro styl tašek ze slámy

Italská módní značka United Colors of Benetton letos vsadila na retro tašky ze slámy. 

Cenově dostupné originální „plážovky“

Česká firma Stoklasa nabízí plážové tašky mnoha barev, mnoha materiálů i mnoha designů. Navíc tyto výrobky jsou cenově dostupné.

Velké plážové tašky Little Marcel

Francouzská módní značka Little Marcel přichází s originálními plážovými taškami, které se díky provázkům dají svázat tak, že z nich vznikne vak či pytel. Tašky jsou jednobarevné či s hravými potisky, nápisy nebo proužky.