Peplum styl: trend letošního roku

picture-29-1369836218-1528366

Ve světě módy frčí kromě vintage stylu také peplum styl. Že netušíte, o čem teď mluvím? Tak takhle jsem se cítila přesně nedávno, když jsme si s kamarádkou prohlížely magazín o módě a já jen tak mimoděk řekla, že tenhle top s volánem se mi líbí. Kámoška ihned zareagovala: „Jo jo, to je peplum styl. Je to pěkný, ale já bych v tom vypadala bachratější, než jsem.“

Nechtěla jsem před přítelkyní vypadat jako naprostý laik, a tak jsem jen němě přikývla a těšila se domů, až budu moci zasednout k internetu a něco si o této módě zjistit.

Peplum styl vznikl z řeckého slova peplos a v češtině pro něj prozatím nemáme žádný ekvivalent, překládáme ho volně jako volán či kanýr, který se přidává k oblečení (šatům, topům, halenkám). Tento volán pak zdůrazňuje útlost pasu.

Móda s „peplumem“ je na trhu zhruba již půl roku, na přelomu roku zaznamenal tento styl oblékání obrovský boom. A v tomto roce tomu nebude jinak. Není se co divit, tato móda se navrací k ženskosti, zdůrazňuje ženské křivky (peplum trend přičaruje křivky i ženám s chlapeckou postavou a lichotí i velmi vysokým ženám).

Peplum vznikl z řeckého slova peplos a v češtině pro něj prozatím nemáme žádný ekvivalent, překládáme ho volně jako volán či kanýr, který se přidává k oblečení (šatům, topům, halenkám). Tento volán pak zdůrazňuje útlost pasu. Ale pozor, nepleťte si ho s volánkovou vrstvenou sukní!

Móda peplum styl

Modely s peplumem jsou většinou velmi jednoduché, zvýrazňuje je pouze přidaný volán, nejsou nijak výrazně barevné ani nemají potisky, ornamenty či vzorce. Je to pro to, aby volán opravdu vynikl.

Pokud si chcete s peplum trendem zalaškovat, pamatujte, že noste vždy jen jeden kus oblečení s peplumem, protože pokud byste si jich oblékly více, můžete u okolí vyvolat komický dojem. A ještě jedna věc, pokud jste žena tzv. hruškovitého tvaru, dobře si oblečení s peplumem vyzkoušejte, aby vás příliš opticky nerozšiřovalo.

Možná jste také, stejně jako já, už dlouho obdivovaly sukně, topy či šaty s volánkem v pase, aniž byste tušily, že vám učaroval peplum styl. Od teď si už ale nebudeme kupovat šaty s volánky v pase, ale oblečení ve stylu peplum .).

Volánky