Ombré styl

Poslední dobou je velice módní nosit stínované oblečení nebo dvoubarevné nehty či zesvětlené konečky vlasů. V zahraničních časopisech a magazínech se tento trend objevil již před několika lety. Do Čech se tento hit, který se nazývá ombré styl, pomalu dostává a nachází své příznivce.

Slovo ombré pochází z francouzštiny a znamená stín, stínování. Jedná se tedy o barevný přechod mezi dvěma odstíny či barvami. Výsledkem může být světlejší barva té jedné barvy jako např. hnědá a béžová nebo světle a tmavě modrá.

Ombré efekt

Přechod mezi dvěma barevnými odstíny se nazývá ombré efekt. Zjednodušeně vznikne ze dvou odstínů podobných barev, které se snaží o nenápadné propojení, nová barva prostřednictvím stínování od nejtmavší barvy po nejsvětlejší nebo přesně naopak. Výjimkou není ani zcela jiná barva – z fialové vznikne růžová, z hnědé zelená apod.

Díky tomuto trendu vznikají zábavné kousky oblečení (rifle, šaty, trička, kraťasy, košile, topy, tuniky, sukně), obuvi, kabelek a jiných doplňků. A aby toho nebylo málo, stínovat se začaly i vlasy (zesvětlení pramenů ke konečkům), nehty či tváře a oči (make-up, oční stíny).

U nás ovšem tolik butiků a obchodů s oblečením ombré modely nenabízí, ombré obuv přináší např. značka Crocs či Palladium.

Ombré styl lze vytvořit doma

Není nic jednoduššího, než si módní ombré kousky vytvořit doma. Stačí k tomu barva na textil, sůl, voda, kyblík a tričko, svetřík či top, který je třeba ozvláštnit.

Do připraveného roztoku stačí namočit polovinu trička, tričko polít sklenicí vody, aby se dosáhlo rozpitého efektu, a nechat uschnout. A pak už se člověk jen diví, jaký bezva módní kousek si vlastním úsilím vytvořil.

Doma si také lze nabarvit vlasy v ombré stylu. Buď si k tomu zakoupit barvu, která již v samotném názvu v sobě ukrývá slovo ombré, nebo si zakoupit odstín barvy.

Totéž je možné udělat i s nehty. Žen si je sama může nabarvit v ombré duchu. Stačí k tomu dvě lahvičky různě barevného laku a houbička, kterou se nanese druhá barevná vrstva do poloviny nehtu.