Jak na dokonalou platinovou blond beze strachu

Platinová je královna mezi barvami. Vyzkoušet ji alespoň jednou v životě chce každý – muž i žena – a kdo tvrdí opak, ten lže.

Kdo by si nepamatoval, jak se Kim Kardashian během jarního pařížského fashion weeku nechala odbarvit. Byl z toho to poprask a známý pražský kadeřník Thomas Szymik tehdy začal okamžitě pátrat po tom, jak tuhle extrémní změnu provedla.

Pachatelem je Gregory Russell, hollywoodský kadeřník známý svoji klientelou, kterou z velké části tvoří slavné blondýnky. Nicole Richie, Miley Cyrus nebo Chloe Moretz jsou jeho věrnými zákaznicemi.

Je mezi nimi i make-up artistka Kim, která ji s Russellem seznámila. „Russell použil Olaplex, zázračný olejíček, který se přidává do barvy nebo zesvětlovače nebo jako samostatná péče,“ říká Thomas.

Jeho salón Blok 3 salón na pražských Vinohradech herečky a umělkyně taky rády navštěvují a platinová je jedním z oblíbených požadavků.

Herečka Markéta Stehlíková je pro mě českou Winonou Ryder nebo Audrey Tautou. Dokonalá tvář, hluboké laní oči a něžný úsměv přímo vybízí ke krátkému střihu, který tohle všechno zdůrazní.

Markéta chtěla zkusit ještě větší změnu, ale bála se zničených vlasů. Dosáhnout přesného platinového odstínu bezpečně lze určitě se systémem Olaplex, vlas je po barvení často ještě pevnější než předtím, “ popisuje Thomas.

Jak je to možné? Olaplex totiž obnovuje rozbité disulfidové vazby ve vlasech, které jsou poškozovány při tepelné, mechanické a chemické vlasové úpravě. K tomu neobsahuje žádné silikony, sulfáty, ftaláty, DEA ani aldehydy a není testován na zvířatech.

Po patnácti letech praxe mě už jen máloco opravdu nadchne a dávám si velký pozor na superlativy, ale tohle je opravdu revoluční,“ potvrzuje Thomas, který Olaplex doporučuje jako jednorázovou kúru všem klientkám, nejen chemickým světlovláskám.

Platinová je taky skvělý odpichový můstek pro jeden z největších vlasových trendů – „rainbow hair“. Vlasy v barvách duhy jsou vysoce efektní, ale dají hřívě taky pěkně zabrat. Možnosti, jak si užít tu nejextrémnější blond i nekonečnou paletu odstínů, tu už dneska naštěstí jsou.