Jaký systém modeláže nehtů zvolit?

Jak docílit dokonalých nehtů? Možností je celá řada. Samozřejmě záleží na vašem vkusu a materiálu, který si zvolíte. Do oblíbených materiálů jednoznačně řadíme UV a LED gely pro tvorbu gelových nehtů. Manipulace s nimi je totiž velmi jednoduchá a efekt zaručený.

Předtím než se dostaneme k samotnému vizuálu nehtů, je důležité vybrat správný systém modeláže. Na výběr je buďto jednodušší jednofázový nebo malinko složitější třífázový systém. Každý z nich má ale svá pro a proti. A jaký je v nich rozdíl? To si pojďme společně vysvětlit. 

Jednofázový nebo třífázový systém?

Jednofázový systém

Jeho jednoduchost tkví v tom, že nám postačí pouze jeden produkt. Ten zastane funkci podkladovou, stavební tak i ukončovací. Proto patří mezi nejpoužívanější systém především u začátečníků. Mezi jejich oblíbence se řadí 3v1 AiO (all in one gel), práce s ním je jednodušší a rychlejší, nicméně postup modeláže se nijak nemění.

  •  Nejprve 3v1 nanášíme jako podkladovou vrstvu, kterou polymerizujeme v UV lampě na nehty.
  •  Následně pokračujeme s tímtéž gelem a modelujeme apex, neboli C oblouk.
  •  Teď přichází řada na zdobení, které opět tím stejným gelem, tenkou vrstvou, zafixujeme.

Třífázový systém

Bavíme-li se o třífázovém systému, je důležité říct, že k tomu budeme potřebovat tři různé druhy gelů. Použijeme podkladový, stavební gel a závěrečný lesk.

1. fáze – podkladový gel neboli bázi, nanášíme v tenké vrstvě na připravený přírodní nehet. Jedná se o nejdůležitější fázi, díky které materiál k nehtu dokonale přilne. Přitom zabraňuje jeho odlupování a odchlipům. Tím se prodlužuje životnost celé modeláže.

2. fáze – ve druhé fázi pokračujeme stavebním, jiným slovem modelačním gelem. Tím vymodelujete samotný tvar nehtu. Nejprve si vytvoříme tenkou vrstvu stavebního gelu, kterou nevytvrzujeme, ale ihned pokračujeme v modeláži a modelujeme apex, známý jako C oblouk.

3. fáze – v poslední třetí fázi fixujeme ukončovacím, závěrečným leskem. Pokud se rozhodnete použít ještě zdobící barevné UV gely či gel laky, pak lesk používáme až na úplný závěr.

Výhodou třífázového systému je, že můžeme kombinovat produkty na míru, dle potřeby nehtů klientky a konkrétní modeláži. Jedná-li se o problematické či namáhané nehty, produkt přizpůsobíme tak, aby skvěle držel na nehtech.

Každý ze systémů má svá pozitiva i negativa. Jaký zvolíte systém je jen na vás, vašich zkušenostech, nárocích a potřebách klientů. Ať už zvolíte jakýkoliv systém modeláže nehtů, doporučujeme vždy používat co nejvíce produktů od jedné značky. Kombinace různých by mohla být problematická. 

Zdroj hlavního obrázku: Slavomíra Skýpalová