Jaký zvolit typ matrace, abyste měli kvalitní spánek?

morningofbeautifulyoungwomanlyingonbedwithsoft

Spánek je neodmyslitelnou součástí lidského života, proto by měl být předně kvalitní. Kvalitní spánek nám pomohou zajistit vhodně zvolené matrace. Díky správně zvolené matraci si nejen řádně odpočinete, posílíte imunitu a dodáte organismu potřebnou energii do dalšího dne, ale také se můžete zbavit nepříjemné bolesti zad a kloubů.

Při nevhodném výběru se vám nejen zhorší kvalita vašeho spánku, ale můžete negativně ovlivnit opěrný systém svého těla, který s sebou nese řadu zdravotních rizik a následných problémů.

Pokud jde o kvalitní matrace, podívejte se na Grossmann matrace Ostrava! V případě, že byste si chtěli ještě svojí matraci vylepšit či prodloužit její životnost, pořiďte si topper na postel.

Univerzální rozměr matrace

Dobře vybraná matrace je tedy základ. Nejtypičtějším a nejprodávanějším rozměrem bývají matrace 90×200 cm. Jedná se o univerzální jednolůžko, které může být i součástí manželské postele. Menší rozměry bývají určeny dětem či dospívajícím a větší jsou vyráběny pro různé typy dvoulůžek. Matrace tohoto typu nabízí celá řada výrobců – je tedy na každém, zda dá přednost IKEA matracím, matracím JYSK nebo jiné značce.

Jak vybrat matraci 

Při dnešní obsáhlé nabídce se výběr té nejvhodnější matrace pro nás může jevit obtížně. Je možné zvolit si matraci na míru a prodiskutovat celkovou podobu matrace s odborníky anebo se pustit do hledání na vlastní pěst. Mezi zásadní aspekty pro výběr patří rozměr a tvrdost. Rozměr v tomto případě známe, proto se nám výběr o něco zúžil, přestože je rozměr 90×200 cm ten nejvyhledávanější.

Tvrdost matrace

Tvrdost matrace je samozřejmě pro každého z nás individuálně k posouzení. Rozdělována bývá do 5 kategorií s tím, že číslo 1 je spíše doporučováno pro občasné spaní a číslo 5 pro lidi s korpulentnější postavou. Ti, kteří si stupněm tvrdosti nejsou jistí, mohou sáhnout po matraci oboustranné, kdy každá strana má stupeň jiný. Taková matrace se hodí taktéž pro návštěvy.

Materiál matrace

Důležitým faktorem je i materiál, z něhož je matrace vyrobena. Nejčastějšími typy jsou matrace: 

  • pěnové, 
  • gelové, 
  • pružinové, 
  • latexové, 
  • z kokosového vlákna,
  • z mořské trávy. 

Každá z nich má své individuální vlastnosti, proto je výběr zcela v rukách uživatele. Máte-li určitě zdravotní problémy se zády a pohybovým aparátem, můžete zvolit matrace zdravotní či ortopedické. Takové dokáží vašim zádům dopřát úlevu a zabrání dalším bolestem a problémům.

Potah matrace

Co je velice využitelné, tak je sundavací potah matrace. Ta se používáním dokáže zanést nečistotami, jednou za čas je tak třeba potah stáhnout a vyprat, což podpoří kvalitu našeho spánku.

Co dále nesmí být podceňováno, tak je nosnost matrace. Je-li matrace pro vás, jakou nosnost zvolit víte. Pro budoucí návštěvníky a nocležníky, volte raději nosnost s rezervou.

TIP: Podívejte se, jak vyčistit pračku.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang