Jak přestat kouřit?

Kouříte a chcete přestat? V tom případě byste si měli přečíst tento článek. Existuje mnoho způsobů jak se zbavit své závislosti od cigaret a proto se pokusím shrnout alespoň ty nejhlavnější. První, co musíte udělat je uvědomit si negativní důsledky kouření, jeho rizika. Když si to uvědomíte, dodá vám to chuť přestat i potřebnou motivaci.

Důvody, proč byste měli přestat kouřit:

1.Zdraví (kouření způsobuje několik závažných onemocnění, např. Rakovina plic, ale i méně závažné onemocnění, které se na 100 procent projeví, např. Nepřirozené dýchání, zhoršený čich a chuť, špatný spánek)

2. Peníze (skoncování s kouřením vám ušetří spoustu peněz, které můžete investovat například do své rodiny nebo zálib)

3. Sociální důvody (když přestanete s kouřením.Opět se budete moci plně pohybovat v nekuřáckých prostorách a nebudete muset trávit čas mimo ostatních lidí, kterým kouř z vašich cigaret vadí)

Metody, jak se zbavit kouření:

Když už jste si uvědomili důvody proč přestat kouřit, můžete přistoupit k některé z konkrétních metod jak se zbavit svého zlozvyku.Nejlepší je poradit se o nejlepší metodě pro vás s vaším lékařem, ale nejúčinnější je kombinace několika metod, např. Tabletek a sportu.

Metody:

1. Přirozené (k přirozeným metodám jak přestat kouřit patří např. Sportování, nebo postupné snižování počtu vykouřených cigaret za den)

2.Chemické (mezi chemické zařazujeme různé tabletky, bonbóny, náplasti nebo žvýkačky)

Je velmi důležité si uvědomit, že nezáleží, zda jste mladý nebo starý, nikdy není pozdě přestat kouřit!

Přeji vám pevnou vůli a hodně trpělivosti při bojování s vaší závislostí.

.