Rozhovor: Zpovídá herečku Hanku Vagnerovou

Hanka Vagnerová je herečka, která skáče na trampolíně salta a celé mužské osazenstvo jí při tom na lavičce uslintaně pozoruje. Její tvář je možné vidět v televizi i na divadle. V Havlově Odcházení hraje mladou nadšenkyni politiky i lásky. A taková ona je. Slečna, která je krásná uvnitř i navenek. A zrovna se vrátila ze Soulu.

Umíš jíst hůlkami?

Blázníš? Jsem strašně nepraktická osoba, které trvá dvě hodiny, než navlíkne jehlu, takže jíst hůlkami je pro mě hrozný utrpení…Zrovna jsem si nedávno představovala, že kdybych chodila s Japoncem a musela absolvovat první večeři u jeho rodičů, tak… Asi bych nebyla moc elegantní.

Jak bys nám laikům popsala Soul? Zažila jsi tam něco zcela zajímavého?

Soul vypadá jako jižní město plný obrovskejch paneláků naskládanejch těsně u sebe a mezi nima je čtyřproudá ulice zacpaná ve dne v noci. Metro je věčně narvaný k prasknutí Korejci, který na svých sci-fi telefonech neustále sledujou televizi.

No, a když nám v jedné restauraci, přímo před našima očima za živa usmažili chobotnici a potom ji bez okolků nastřihali na kousky nůžkama, byla jsem moc ráda, že jsem se narodila v Evropě.

Co si myslíš o zvířecích přívěscích na klíčích?

He? No, do této chvíle jsem si o nich nemyslela nic… Ale když se ptáš tak… Pořád nic.

Nejúnavnější (nejděsivější) část během líčení před natáčením?

„Ježíši, slečno! Vy máte hrozně odstátý uši, to budeme muset nějak zamaskovat! No a ty vlasy! Nepřemýšlela jste, že byste si nechala nějaký nastřelit? Moc by vám to pomohlo. Možná by se tím daly zakrýt i ty uši. A už vám někdo řek, že ta piha na čele vypadá na kameře naprosto příšerně?“

Brokolice nebo květák?

Asi oboje. Je to výborně nekalorický.

Kdyby ti zavolal Tarantino, tak se stane co?

Hm… Oscar (to každopádně), pak stovky dalších rolí v Hollywoodu a manželství s Gaelem Garciou Bernalem, takže by mu už rychle někdo měl dát moje číslo!

Myslíš si, že české herečky mají nějaký módní styl? V reálu, ne na plátně.

Asi jo… Já nemám žádnej. Teda vlastně jo. Když už mi odpadne u bot podrážka, tak si dojdu koupit nový. Většinou ty samý. Prostě „neopouštěj staré věci pro nové“.

Kapesníky papírové nebo látkové?

Papírové.

Umíš chodit na chůdách?

Dva tři krůčky a pak strašnej pád.

Máš nějaké zkrášlovací tajemství?

Nepovim. Je to tajemství

Protektor nebo Vyšší princip?

Ach jo… Já neviděla Vyšší princip a teď se to prozradilo. Sakra. Dneska si ho půjdu koupit.

Myslíš si, že tvrzení Jirky Mádla, že chlapi mají smrdět i na fotce, je pravdivé?

Neee!!

Co máš zrovna teď v lednici?

Hm… Starou hořčici (už jsem si několikrát říkala, že ji vyhodím, ale vždycky jsem zapomněla), dvě rajčata a konzervu s ananasem… No tak neumím vařit no!! A teď se to zase prozradilo. Opravdu výborný otázky! Děkuju!!!

Je v tvém šatníku něco, na co jsi vážně pyšná?

Jojojo. Kamarádka Zuzka Stavná mě v Koreji přinutila nakupovat, i když to nesnáším a mám odtamtud hrozně pěkný šaty. Bohužel k tomu nemám žádný boty, takže zatím z toho nic nebylo. No to nakupování je vážně hrozně těžká věc.

S tužkou na oči nebo bez?

S!