Zimní olympiáda 2018 a móda

V jihokorejském Pchjongčchangu odstartovaly v pátek 23. zimní olympijské hry. Kromě diplomatických nadějí, kdy se říká, že mají zmírnit korejskou krizi, svět zajímají sportovní úbory jednotlivých národů.

Co naplat, je to nejen sportovní a politická událost, ale také módní. Na oblečení pro jednotlivé týmy se totiž často podílí ty nejvěhlasnější módní domy. Třeba Francouzům je navrhlo Lacoste, Američanům Ralph Lauren a České republice už po několikáté Alpine Pro.

Letošní olympijská kolekce vznikla pod vedením odborníků, jako je Kateřina Neumannová. Vypadá mnohem lépe než všechny předchozí výtvory. Už to není trapné a nevkusné, ale pořád ještě ne perfektní. Za nejslabší lze považovat trička a batohy.

Čepice „Raškovka“ vypadá docela dobře a je to fajn nápad, navazující na úspěch československého sportovce, koupí lze navíc podpořit potřebné.

Co to příště zkusit třeba jako Němci? Ty oblékl Adidas. Nemohla by být příští designérka českého olympijského týmu návrhářka Hana Zárubová, podle jejíchž návrhů to Alpine Pro vyrobí?