Zimní obuv

Obuv již tisíce let plní velmi důležitou roli v životě člověka. Zpočátku sloužila na ochranu nohou před zimou, vlhkem a zraněním. Postupem času však obuv začala plnit i estetickou funkci.

Letošním hitem jsou pestré a hravé barvy. Nezapomeňte na ně ani v chladných měsících. Můžete sáhnout po červených, růžových, žlutých a dalších svěžích kozačkám dokonce i se zajímavými vzory, například srdíčka. 

Když se vyberete pořídit si zimní obuv, měli byste vědět, že se do ní vyplatí skutečně investovat. Přestože si u značkového prodejce připlatíte, můžete si být jisti, že Vaše nohy Vám budou vděčné. Navíc se vyhnete zbytečným opletačky s reklamacemi při podřadnějších druzích obuvi. Kvalitní boty by Vám měly vydržet několik zim.

Při zkoušení zimní obuvi nezapomeňte, že je lepší zvolit o trošku větší velikost.Zabráníte tak tomu aby Vás oziabali nohy. Vybírejte boty, které budou uvnitř důsledně vyteplené.

Vedle kvalitní zimní obuvi, která dokonale ochrání naše nohy, nesmíme zapomenout ani na teplé ponožky. Skutečně kvalitní ponožky s vysokým obsahem bavlny určitě ochrání Vaše nohy před chladem. V zimním období je lepší nosit výše ponožky, které dokáží více chránit před chladem a větrem.

Zimní obuv se vyznačuje voděodolností.Po zakoupení bot je dobré tuto vlastnost podpořit impregnačním sprejem.

První obuv v dávné minulosti tvořila surová kůže upevňována řemínky kolem chodidla. Nepromokavé boty se vyráběly z jelení kůže s podrážkou z medvědí kůže. I v současnosti je kůže asi nejpoužívanějším materiálem při výrobě obuvi. Přestože za poslední století technologie postupuje mílovými kroky, kůže zůstává oblíbenou. 

Při nákupu zimní obuvi lze za nejlepší výběr považovat kvalitní koženou obuv, která umožňuje nohám dýchat. Kůže je poddajný materiál, proto se prsty vzájemně netlačí a tím pádem ani tak nepotí.

Pokud patříte k lidem, který se koženým věcem vyhýbají, většinou z etických důvodů, existuje alternativa. Vedle pravé kůži známe i umělou kůži. Dá se říci, že v současnosti je rozdíl mezi nimi nepatrný. 

Zimní kožená obuv má své výhody i nevýhody. Kůže je velmi kvalitní, ale zároveň citlivý materiál, proto si musíme uvědomit, že se o něj třeba i starat, pokud chceme aby nám boty co nejdéle vydržely. Je důležité abychom si obuv pravidelně čistili a krémovali, v případě, že tak neděláme kůže začne ztrácet své užitné vlastnosti. Nenakrémovaná kůže má tendenci vysychat, začnou se tvořit jizvičky a následně kůže praská.Taková obuv je již dále nevhodná na nošení.

Největším zaberákom pro kožené boty je zima, proto nezapomínejte věnovat své obuvi trochu péče. V zimě jsou chodníky plné rozpuštěné soli, která na koženou obuv působí dost nepříznivě a to tak, že rozrušuje celistvost obuvi. Pokud se chcete ze svých bot, které Vás stály nemalé penízky, těšit co nejvíce, věnujte jim po každé vycházce chviličku pozornosti.

.