Zemřel návrhář Alexander McQueen

Jeden z nejtalentovanějších návrhářů součastnosti, Alexander McQueen byl dnes objeven mrtvý ve svém londýnském bytě. Čtyřicetiletý Skot údajně spáchal sebevraždu pouhých pár dnů před začátkem londýnského Fashion weeku.

Důvody, proč McQueen spáchal sebevražd,u zatím nejsou moc zřejmé. Rodina návrháře média požádala, aby respektovala její soukromí.

McQueenův tragický skon nápadně připomíná kauzu jeho blízké přítelkyně Isabely Blow. Tato britská módní redaktorka a fashion ikona skončila svůj život dobrovolně před 3 lety a McQueen jí pak věnoval jednu svou celou kolekci (jaro/léto 2008).

Alexandr McQueen se pravým jménem jmenoval Lee McQueen. Syn taxikáře, který v dětství šil oblečení pro své 3 sestry, byl několikrát zvolen nejlepším britským návrhářem. Nikdy se netajil svou homosexuální orientací, v roce 2000 se dokonce oženil se svým partnerem, filmovým režisérem Georgem Forsythem.

V poslední době byl ale McQueen psychicky zdrcen nedávnou smrtí své matky. Módní svět tak dnes přišel o jeden ze svých jedinečných talentů.