Zelenina v asijském stylu – raw strava

Chcete si příští jídlo zpestřit jedinečným a chutným pokrmem? Pokud ano, tento recept na syrovou zeleninu v asijském stylu je pro vás jako stvořený.

Pokud jde o zdravé stravování, syrová zelenina asijského typu je skvělou volbou. Nejenže je plná důležitých živin, ale má také spoustu jedinečné chuti a textury, díky které si zapamatujete každé jídlo.

Zelenina v asijském stylu

Není žádným tajemstvím, že klíčovou součástí asijské kuchyně je používání čerstvé syrové zeleniny. Od křupavých zelených fazolek po sladké žluté papriky – zelenina je základem identity různých asijských pokrmů.

Syrová zelenina je ideální pro ty, kteří chtějí zlepšit svou výživu, a pro ty, kteří chtějí prozkoumat asijský styl vaření. Škála zeleniny, která se obvykle používá v pokrmech asijského stylu, nabízí kuchařům nekonečné možnosti kreativity.

Začlenění různých druhů zeleniny do jednoho pokrmu umožňuje experimentovat s různými chutěmi, texturami a vůněmi. Přidání koření a dochucovadel, jako jsou sezamová semínka, sušené houby, česnek, citronová šťáva, olivový olej a agávový sirup, může také proměnit pokrm z pouhé směsi zeleniny v jedinečný a aromatický doplněk jídelního stolu.

Syrová zelenina je běžnou součástí asijské kuchyně.

Při přípravě zeleniny začněte s uzavíratelnou krabičkou. Do krabice vložte všechny ingredience a promíchejte je. Sušené houby nechte nabobtnat ve vodě a poté je přidejte do směsi. Poté připravte jednoduchý dresink smícháním sójové omáčky, česneku, citronové šťávy, olivového oleje a agávového sirupu.

Zeleninu přelijte zálivkou a posypte sezamovými semínky. Zavřete víko krabičky a protřepejte, aby se ingredience rovnoměrně rozprostřely. Nakonec nechte směs půl hodiny nebo přes noc v chladničce.

Ingredience

 • 1 šálek zelených fazolek nakrájených na kostičky
 • 1 šálek žluté papriky nakrájené na kostičky
 • 1 šálek mrkve nakrájené na kostičky
 • 1 šálek cukety nakrájené na kostičky
 • 1 lžíce sezamových semínek
 • 1 hrst sušených hub
 • 2 lžíce sójové omáčky Tamari
 • 2 stroužky česneku, mleté
 • 2 lžíce citronové šťávy
 • 2 lžíce olivového oleje
 • 1 polévková lžíce sirupu z agáve
Směs ingrediencí vytváří lahodnou a zdravou přílohu.

Postup

 1. Zeleninu vložte do uzavíratelné plastové krabičky a promíchejte ji.
 2. Houby vložte do malé misky s vodou a nechte je nabobtnat.
 3. Jakmile houby nabobtnají, přidejte je k zelenině v krabičce.
 4. V samostatné misce smíchejte sójovou omáčku, česnek, citronovou šťávu, olivový olej a agávový sirup.
 5. Zálivku nalijte na zeleninu a houby a zcela promíchejte.
 6. Povrch posypte sezamovými semínky.
 7. Krabičku uzavřete a protřepejte, aby se ingredience rovnoměrně rozprostřely.
 8. Krabičku vložte do chladničky alespoň na půl hodiny nebo přes noc.
 9. Podávejte a vychutnejte si.

Tento recept na syrovou zeleninu v asijském stylu je dokonalým způsobem, jak obohatit své jídlo o jedinečný a chuťově výrazný pokrm. Barevný salát je skvělým doplňkem k jídlu a představuje skvělý způsob, jak obohatit stůl o zdravou variantu.

Vyzkoušejte recepty na další saláty, jako jsou šopský salát, těstovinový salát s tuňákem, cizrnový salát, rajčatový salát a salát Coleslaw.