Zdravé pamlsky pro psy

Čím se odměníte, když se vám něco podaří? Něčím dobrým, nebo něčím pěkným? A čím odměníte svého pejska, když poslechne na povel, přinese aport nebo se na vás jen tak usměje svýma psíma očima? Jaké psí pamlsky zvolit?

Kdo čte náš blog, tak určitě – alespoň občas – dbá na zdravé stravování, vyhýbá se éčkům a průmyslovým potravinám. Podobně by měl člověk myslet i na svého pejska. Třeba tím, že mu bude dávat kvalitní jídlo a pamlsky, ušetří za veterináře. Protože každý tak nějak tuší, že jídlo může být lékem, stejně jako jedem.

K zamyšlení jsou psí konzervy v supermarketu, které se v akci prodávají za 20 Kč. Snad ani kilo průmyslově zpracovaného masa nemůže stát dvacku. Navíc na tom musí vydělat výrobce i prodejce. Zajímavé.

Takže komu záleží na pejskově zdraví, konzervám i jiným pamlskům ze supermarketu by se měl vyhnout. Lepší je jim vařit. Levné masové odřezky se dají koupit v řeznictví, k tomu stačí uvařit rýži nebo těstoviny, nastrouhat trochu čerstvé mrkve a pes je spokojený.

A co psí pamlsky?

Když se jde na procházku, je důležité mít po ruce nějakou odměnu. Naštěstí dnes na trhu existuje spoustu pamlsků pro psy, které jsou kvalitní a pejskové je mají rádi. Oblíbené jsou například pamlsky z buvolí kůže. Buvolí uzel s mátou je skvělý pro dentální hygienu a přidaná máta skutečně dech osvěžuje.

Jinak řečeno, je prostě celá řada pamlsků pro psy, která jim poslouží jako odměna a zároveň může pomoci se zdravotními nebo jinými problémy. Jasně, není špatné občas dát pejskovi piškot, ale nemělo by se to přehánět. Piškoty obsahují cukr a bílou mouku, tedy přísady, které nejsou pro psy vůbec zdravé.

Zkuste se proto zamyslet nad tím, zda nepořídit pamlsky pro psy ve specializovaném internetovém obchodě, kde nabízí nejen celou řadu druhů a variant masových a dalších pamlsků pro psy, ale také kvalitní konzervy. To vše za skvělou cenu.