Zázrak: Léčivá halena prý odstraní vrásky i stres

Předem přiznávám, že nevěřím v magickou sílu polodrahokamů a drahokamů. Nevěřím, že když si na krk pověsím třeba ametyst, že mě zbaví stresu, odežene záporné emoce a ještě podpoří imunitu a vyžene z těla toxiny, jak se leckde tvrdí. Ale efekt „věř a vírá tvá tě uzdraví“ asi fungovat v nějaké omezené míře může. Přesto mě nepřestává udivovat, za co všechno jsou lidi ochotní zaplatit peníze. Naprosto mě proto dostal odkaz, který mi poslala Michaela. Jde o web spektrumzdravi.cz, kde je takový ten nepřehledný mišmaš od všeho něco. Rady pro zdraví, propagační text o samolepkách na zeď, článek o tom, jak je med skvělý, plus to hlavní, o čem tenhle web je – eshop plný samých strašně prospěšných věcí. Mají tam třeba regenerační přípravek pro ženy v bio kvalitě Šatavari, ajurvédské kapky, Nektar nesmrtelnosti a další podobné zázraky, kterým nerozumím a ani bych si je nekoupila. Jo a mají taky šaty! A nejsou to šaty jen tak obyčejné, jsou totiž relaxační a léčivé. A úžasné a tak. Teda aspoň podle toho, co se tam píše. No, mně to tak trochu přijde, jako že prodejce už fakt neví, jak dokopat zákazníky, aby si koupili kus lněného neforemného čehosi, v čem bude i modelka úspěšně si pěstující  anorexii vypadat jako oplácaná lesana. A navíc, já mám se lnem jeden velký problém – když na sebe vezmu svoji úchvatnou lněnou tuniku, je mi jasné, že do půl hodiny budu příšerně pomačkaná. A při žehlení se pak budu vztekat, protože len se prostě žehlí fakt blbě. Na len prostě asi moc zákazníků, kteří by vám utrhali ruce nadšením, fakt neutáhnete. A tak si prodejce vymyslel léčivé lněné oblečení. Je pro muže i ženy a upřímně: Potkat na ulici pána v tomhle, preventivně zahodím peněženku a utíkám opačným směrem.

To, co se pánovi na fotce bimbá na čele a pravděpodobně brzy způsobí bolest hlavy, modřiny nebo zuřivost, je křišťál. Podle prodejce křišťál  „pročišťuje a chrání zdraví těla i ducha, absorbuje negativní a dodává pozitivní energie, léčí psychosomatické nemoci, slabost či nerovnováhu organismu.“        

Pán předvádí podivnou pánskou relaxační halenu. Stojí 990 korun. Kromě křišťálu na ní může být třeba i růženín: „univerzální kámen zdraví a lásky, ochraňuje duši. Odvádí z těla škodlivé látky. Je velmi vhodný pro děti. Odstraňuje apatii, uklidňuje a posiluje srdeční činnost. Pomáhá při dlouhodobých nemocích, psychosomatických poruchách a střevních chorobách. Vyhlazuje pleť.“ 

A nebo ametyst „mimořádně mocný kámen s ochrannou sílou. Má silnou léčivou a očistnou moc, zahání nespavost. Je kamenem klidu, zahání stres a negativní emoce. Omezuje růst tukové tkáně, podporuje imunitu a odstraňuje z těla toxiny.“ 

Za příplatek padesát korun je možné přiobjednat i další polodrahokamy podle  jednotlivých čaker, astrologického znamení nebo druhu zdravotních obtíží.          

Dámy nemusejí být smutné, pro ně tu máme už zmiňované šaty. S kapucou za 1 090 korun, bez kapuce o stovku levněji.
Jde prý o šaty pro tělo i duši. Podle prodejce vás „budou hýčkat, uzdravovat, dodávat energii a dávat naději… Harmonické vyvážení vašeho fyzického i psychického zdraví podpoří téměř zázračná kombinace 100 % lnu a polodrahokamů.“ Hmmm. Tak buď je to takový malý nedoceněný zázrak, nebo výrobce tak trochu kecá. Pro uklidnění a zdravý spánek si můžete koupit dámskou noční košili (utěrka, s kterou dáma na obrázku tak svůdně mává, v ceně není) nebo pánské pyžamo. Prodávají se taky pánské trenky a dámský letní top.

Tak nějak nevím. Pokud si budu chtít pořídit lněnou halenu nebo šaty, určitě to nebude tohleto neforemné alternativně-bio-sluníčkové cosi. Když budu chtít nosit nějaký polodrahokam, budu ho mít jako přívěsek na krku. nebo si pořídím náramek. Proč bych ale měla mít kus hadru s nějakým šutrem? 

I když se asi připravuju o šanci, že mi tohle převratné oblečení vyhladí vrásky, zlepší náladu, odstraní stres, vylepší  zažívání, zastaví zvětšování tukové zásoby v těle  a podpoří peristaltiku střev.  

_________________________________________________________________

Všechny fotky jsou z webu http://www.spektrumzdravi.cz/