Zázrak: Léčivá halena prý odstraní vrásky i stres

Předem přiznávám, že nevěřím v magickou sílu polodrahokamů a drahokamů. Nevěřím, že když si na krk pověsím třeba ametyst, že mě zbaví stresu, odežene záporné emoce a ještě podpoří imunitu a vyžene z těla toxiny, jak se leckde tvrdí. Ale může oblečení pomoci od stresu?

Ale efekt „věř a vírá tvá tě uzdraví“ asi fungovat v nějaké omezené míře může. Přesto mě nepřestává udivovat, za co všechno jsou lidi ochotní zaplatit peníze. Naprosto mě proto dostal odkaz na web spektrumzdravi.cz, kde je takový ten nepřehledný mišmaš od všeho něco.

Rady pro zdraví, propagační text o samolepkách na zeď, článek o tom, jak je med skvělý, plus to hlavní, o čem tenhle web je – eshop plný samých strašně prospěšných věcí.

Mají tam třeba regenerační přípravek pro ženy v bio kvalitě Šatavari, ajurvédské kapky, Nektar nesmrtelnosti a další podobné zázraky, kterým nerozumím a ani bych si je nekoupila. Jo a mají taky šaty! A nejsou to šaty jen tak obyčejné, jsou totiž relaxační a léčivé. A úžasné a tak. Teda aspoň podle toho, co se tam píše.

No, mně to tak trochu přijde, jako že prodejce už fakt neví, jak dokopat zákazníky, aby si koupili kus lněného neforemného čehosi, v čem bude i modelka úspěšně si pěstující anorexii vypadat jako oplácaná lesana.

A navíc, já mám se lnem jeden velký problém – když na sebe vezmu svoji úchvatnou lněnou tuniku, je mi jasné, že do půl hodiny budu příšerně pomačkaná. A při žehlení se pak budu vztekat, protože len se prostě žehlí fakt blbě. Na len prostě asi moc zákazníků, kteří by vám utrhali ruce nadšením, fakt neutáhnete. A tak si prodejce vymyslel léčivé lněné oblečení. Je pro muže i ženy a upřímně: Potkat na ulici pána v tomhle, preventivně zahodím peněženku a utíkám opačným směrem.

To, co se pánovi na bimbá na čele a pravděpodobně brzy způsobí bolest hlavy, modřiny nebo zuřivost, je křišťál. Podle prodejce křišťál „pročišťuje a chrání zdraví těla i ducha, absorbuje negativní a dodává pozitivní energie, léčí psychosomatické nemoci, slabost či nerovnováhu organismu.“

Pán předvádí podivnou pánskou relaxační halenu. Stojí 990 korun. Kromě křišťálu na ní může být třeba i růženín: „univerzální kámen zdraví a lásky, ochraňuje duši. Odvádí z těla škodlivé látky. Je velmi vhodný pro děti. Odstraňuje apatii, uklidňuje a posiluje srdeční činnost. Pomáhá při dlouhodobých nemocích, psychosomatických poruchách a střevních chorobách. Vyhlazuje pleť.“ 

A nebo ametyst „mimořádně mocný kámen s ochrannou sílou. Má silnou léčivou a očistnou moc, zahání nespavost. Je kamenem klidu, zahání stres a negativní emoce. Omezuje růst tukové tkáně, podporuje imunitu a odstraňuje z těla toxiny.“ 

Za příplatek padesát korun je možné přiobjednat i další polodrahokamy podle jednotlivých čaker, astrologického znamení, nebo druhu zdravotních obtíží.

Dámy nemusejí být smutné, pro ně tu jsou už zmiňované šaty. S kapucí za 1 090 korun, bez kapuce o stovku levněji.

Jde prý o šaty pro tělo i duši. Podle prodejce vás „budou hýčkat, uzdravovat, dodávat energii a dávat naději… Harmonické vyvážení vašeho fyzického i psychického zdraví podpoří téměř zázračná kombinace 100 % lnu a polodrahokamů.“

Hmmm. Tak buď je to takový malý nedoceněný zázrak, nebo výrobce tak trochu kecá. Pro uklidnění a zdravý spánek si můžete koupit dámskou noční košili (utěrka, s kterou dáma na obrázku tak svůdně mává, v ceně není) nebo pánské pyžamo. Prodávají se taky pánské trenky a dámský letní top.

Tak nějak nevím. Pokud si budu chtít pořídit lněnou halenu nebo šaty, určitě to nebude toto neforemné alternativně-bio-sluníčkové cosi. Když budu chtít nosit nějaký polodrahokam, budu ho mít jako přívěsek na krku. nebo si pořídím náramek. Proč bych ale měla mít kus hadru s nějakým šutrem? 

I když se asi připravuju o šanci, že mi tohle převratné oblečení vyhladí vrásky, zlepší náladu, odstraní stres, vylepší zažívání, zastaví zvětšování tukové zásoby v těle a podpoří peristaltiku střev.