Zastav koloběh hubnutí a přibírání

Snažíš se zhubnout? Hubneš? Nebo se neustále točíš v začarovaném kruhu?

Možná ses s tím už setkala u své kámošky, nebo to prožíváš sama. Začneš držet nějakou dietu, omezíš porce, jíš jen určitou skupinu potravin nebo úplně vyřadíš něco, co jsi do té doby měla ráda.

Jelikož je to pro tělo šok, určitá změna, tak logicky začneš hubnout. Hurá, to přece chceš! To, že jsi přestala používat tvé milované potraviny, ž je vedlejší. Vždyť máš přece výsledky!

Takovým způsobem to můžeš vydržet klidně měsíc, dva, šest, ale ruku na srdce, baví tě to? Přináší ti to radost? Máš spoustu energie a jsi v psychické pohodě?

Takové pokusy většinou končí tím, že jeden den už to nevydržíš a to, co sis dosud odpírala, sníš v dvojnásobném množství.

A zítra zase…

Protože už jsi to přece porušila, tak už to nemá smysl. Nemám pravdu?

Všechna těžce sundaná kila jdou nahoru a sebevědomí dolů. Jsi na sebe naštvaná, že jsi to zase porušila a tak si najdeš další dietu, když tahle nefungovala.

A zase dokola…

Jak to může skončit? Může se stát, že propadneš záchvatovému přejídání a budeš se točit v neustálém kruhu přibírání a odpírání si jídla. Budeš se cítit podrážděná, bez energie a tvé myšlenky budou směřovat jen a jen k jídlu.

Takto NE!

Je to o pestré stravě a o výživném, energetickém jídle.

Základ je uvědomit si, že z toho začarovaného kruhu vystoupíte pouze tehdy, když:

  • něco změníte
  • nebudete opakovat neustále tu samou chybu dokola
  • nebudete zkoušet nové a nové diety, ale začnete jíst tak, jak to žádá vaše tělo

Vím, že není jednoduché své tělo hned začít poslouchat, když jste jej dosud ignorovali a nemáte se čeho chytnout. Zkuste například běžecký plán na 5 km pro začátečníky.

Ze začátku není určitě od věci nechat si vypracovat jídelníček, dle kterého můžete buď sami, nebo pod vedením odborníka sledovat reakce těla a podle nich jej upravovat.

Udělat první krok je nejtěžší, ale jakmile jej uděláte, už je to začátek. Už je to vaše rozhodnutí nestát na místě a vydat se tím správným směrem.