WILDMOON: Značka, kvůli které se budete chtít stát rodičem

Proč děti vést od malička k lásce ke krásným a kvalitním věcem, které vydrží? Nový český concept store wild moon má odpověď.

Značku, která je ještě v plenkách, si zamilovala třeba vždy stylová Bjukitchen, rodina designéra Jana Plecháče a další rodiče, kteří řeší to, co kdokoliv, komu se přihodily děti. Jak obléct sebe a potomka, aby nám bylo příjemně, slušelo nám to a mohli jsme vyrazit do kavárny i válet se na hřišti?

Bohémské kousky pro rozcuchané matky a jejich děti jsou vyrobené od uměleckých řemeslníků z různých koutů světa jako je třeba Bali, Turecko či Austrálie.

Velký důraz je kladen na samotnou produkci a podmínky, ve kterých vše vzniká. Sortiment se tak skládá z udržitelných eticky vyrobených kousků, které mají často multifunkční využití.

Cílíme na rodiče, kteří se chtějí obklopit podobnými věcmi, těch, kteří chtějí konzumovat méně, zato smysluplně. Když něco pořizují, chtějí to uplatnit více způsoby, nejen v dětském pokoji. Myslíme i na mámy, protože ty se musejí cítit skvěle, aby vypadaly skvěle – pohodlně, přirozeně a cool, i když zrovna loví děti někde po stromech,“ dodává s úsměvem Tereza Goktas, majitelka koncept storu wild moon.

Chcete obdarovat rodiče malého dítěte něčím zajímavějším než je hračka nebo obleček z řetězce? Vsaďte třeba na tradiční turecký peshtemal. Ekologická nesmírně variabilní a zároveň velmi skladná osuška, kterou lze využít i jako deku či přehoz. Klasický peshtemal je dodnes vyplétán tradičním způsobem ze 100% bavlny.

Outfity pro nejmenšího člena rodiny se zas nikdy neponesou v obligátní růžové a světle modré, pokud si u wild moon zvolíte stylovou berlínskou značku Monkind, která vyrábí minimalistické dětské oblečení výhradně z biobavlny.

Potřebujete rychle nakojit či dítě jen někam poponést? Pak budete nadšeni z praktických síťových nosítek od francouzské značky Tonga, která jsou velmi skladná. Nemusíte být rodičem, abyste se zamilovali do overalů a šatů ze zbytkových metráží extra pohodlného lnu.

Na podzim se chystají také novinky: originální koberce, polštáře, peshtemal deky, ale i i dánské ikonické dudlíky Bibs či ručně pletené cool cardigany pro mámy.

„Věřím, že život s dětmi nemusí nutně znamenat kompromis v kvalitě ani stylu a že věci, které pořizujeme, lze upotřebit i více způsoby. Mohou tak zapadnout do vašeho domova stejně přirozeně a s radostí jako děti samotné,“ uzavírá Tereza Goktas.