we are ferdinand: České ponožky od podnikavého teenagera

Osmnáctiletý student gymnázia Salvátor Soška si založil značku ponožek we are ferdinand. Nosí je influenceři, navrhují je známí ilustrátoři a prezentují se na Designbloku.

Kdo teď sedí doma a říká si, že měl svůj sen o podnikání dávno realizovat, třeba se tímhle příběhem inspiruje. Student školy Kostka ve Vsetíně prý od malička chtěl uspět. Prodával třeba květiny přes plot, v 15 letech se podle svých slov „začal rodičům míchat do byznysu“.

O rok později vznikla Salvátorova značka we are ferdinand, která staví na tom, že vyrábí ponožky v České republice a navrhují je lokální umělci. Jako třeba Tomski&Polanski, ImageryČerný85Martin T. Pecina a další.

Pro Salvátora je ale důležitý nejen design a lokální výroba, ale také prvotřídní materiál ponožek. „Nechci, aby byla hlavním kritériem cena, ale zpracování a kvalita,“ říká.

Ponožky we are ferdinand si lze pořídit na SIGNATURE store & cafe v Praze, v brněnském Place store a nebo v Ty Identity v Ostravě. Stojí 199 až 299 Kč, tedy podobně jako jiné designové ponožky, například populární Happy Socks.

„Chci, aby firma rostla, představit se znovu na Designbloku, kde jsme se prezentovali jako první firma na ponožky a dál zlepšovat kvalitu materiálu. Ale neztěžuju si, we are ferdinand už nosí tisíce nohou v Čechách,“ uzavírá Salvátor.