Vztahy podle Holly Woodové: TomKat se (konečně) rozvádějí

Říká se, že když se dají dohromady dvě známé osobnosti, jejich slává se násobí. Dnes to samé platí i o rozvodech – minulý týden svět jeden takový potěšil. Universum se však umí dát do rovnováhy, a tak všechny brzy na to nemile překvapila svatba a lehce rozhodilo jedno přiznání.

Tom Cruise a Katie Holmes se po 5 letech manželství rozvádějí. Bylo to překvapení, když se Tom Cruise, hvězda, u které bylo všechno possible, v Paříži zasnoubil s nevýraznou brunetou z Dawsonova světa, ze které si celé střední školy dělaly legraci kvůli jejímu mopslímu vzhledu a nejhloupěji napsané seriálové postavě hned po Dawsonovi.

Mnohem menší šok bylo, když z toho „celý šťastný“ skákal u Oprah po žlutém gauči. Stejně si každý už dávno myslel, že Tom Cruise je nevyrovnané psycho. A jejich rozchod? Heureka.

Tom a Katie dostali přezdívku TomKat a rázem se vyrojilo x teorií o tom, jak a proč se dali dohromady. Nejzábavnější je historka, jak zoufalý Cruise, který vypadal, že po rozvodu s Nicole Kidman zůstane na ocet, což se pro akčního hrdinu a předního scientologa nehodilo, na popud Scientologického centra obvolával mladé a úspěšné herečky.

Na špičce seznamu byla Scarlett Johansson, potom zkoušel ohromit přes záznamník Jessicu Albu a snad i Jennifer Garner. Chytla se až úplně poslední usměvavá Katie, která sice nic moc nezahraje, ale uběhne třeba newyorský maraton a nebo solidně zastepuje.

Hereckou průpravu, která byla na zřejmě na tento vztah nezbytná, tedy měla. A díky Cruisově zájmu si nakonec vyšlápla na Olymp hollywoodské smetánky v rekordně krátkém čase. Porodila dceru Suri a jejich první společné fotografie vyšly ve Vanity Fair podepsané od Annie Leibovitz.

Drby neskončily ani po svatbě. Bývalý přítel Katie, herec Chris Klein, se nechal zavřít do léčebny kvůli závislosti a ihned se začalo spekulovat o tom, zdali nemá Suri oči nápadně podobně tvarované jako Klein. Scientologická církev je známá svým silným vlivem na běžný život svých oveček a radikální názory od vzniku světa, přes výchovu dětí po léčbu mentálních onemocnění.

Paní Cruisová tak rázem dostala přezdívku Stepford Katie a dcerce Suri údajně nikdo neříkal ne tak dlouho, až ve 2 letech nosila podpatky a zásadně neoblékala kabátek v zimě –⁠ jak jinak by asi fotografové zachytili její outfity v hodnotě malého brněnského bytu? To dá přece rozum.

NE nakonec Katie Holmes řekla, ale Tomu Cruisovi. Počkala si, až její manžel, o kterém si stejně půlka světa myslí, že je gay (jako ostatně každý scientolog), odletí za oceán točit na Island, vyplnila rozvodové papíry, zažádala o výchovu Suri a odstěhovala se ze společného newyorského bytu.

Tom Cruise prý takovou novinku nečekal a při svém víkendovém výletě helikoptérou vypadal sklesle.

Alec Baldwin se oženil

O víkendu se oženil herec Alec Baldwin s 28 letou instruktorkou jógy Hilariou Thomas (která ho zřejmě donutila cvičit pravidelně Pozdrav slunci, protože Alec za poslední rok zhubnul dobrých 20 kilo).

Na obřad v newyorském katolickém kostele se přišel podívat Woody Allen, Tina Fey – Baldwinova kolegyně ze seriálu 30 Rock a pravá ruka jeho legendární postavy Jacka Donaghyho nebo někdejší kandidát na prezidenta John Edwards (chlap pro rodinu, který zneužil peníze z kampaně na nákupy dovolených a kabelek své milence).

Svatba se obešla bez toho, aby Alec napadl nějakého fotografa, což se v poslední době dělo docela často. Vanity Fair dokonce nedávno řekl, že by šéfredaktora jedné bulvární stránky nejraději podříznul. Místo toho měl v duchu hesla Mír a láska na svůj svatební den krásně obarvenou hlavu na sytou havlovskou zlatohnědou.

Anderson Cooper oznámil, že je gay

Kdo ho zná, někdo ne, každopádně jestli je nějaký muž miláčkem Ameriky, pak je to Anderson Cooper. Tenhle sexy stříbrnovlasý bývalý válečný reportér CNN pochází z jedné z nejslavnějších a nejstarších amerických rodin: jeho maminka je dědička impéria a návrhářka Gloria Vanderbiltová.

Cooper se šikovně pověsil na nekonečně proudící tok zpráv o rozpadu dua TomKat a nenápadně oznámil svůj coming out. Neudělal to přes žádný přední časopis nebo televizní stanici, jak jsou čtenáři a diváci zvyklí –⁠ naopak, reagoval na článek internetového magazínu The Daily Beast o slavných gayích a v odpovědi napsal, jak to s ním doopravdy je.

Všichni to samozřejmě dlouho věděli, protože jestli něco zapne gayradar, je to dospělý muž, který rozjede vlastní denní talk show, kde na sobě zkouší nastřikovací opálení. A taky se krásně hihňá.