Nová značka: New York Color

Rtěnka jako fix a pudr jako skládačka. To je nová kosmetická značka New York Color.

Rtěnka od N.Y.C. je svým zjevem docela matoucí: nanáší se dost zvláštním způsobem, tedy alespoň pro vaše okolí. Řekněme, že jen málokdy lze vidět osobu starší 5 let, která si barví fixou rty u stolu v kavárně a pobaveně se u toho směje, protože to lechtá.

Ale pozor, zrcátko je nutné, protože barva je opravdu výrazná a okamžitě se vpíjí, takže rytmické přejíždění po rtech, jako jsou ženy zvyklé u klasických rtěnek, tady neobstojí. Rtěnka také postrádá lesk, takže kdo je zvyklý na třpyt, je nutné obřad doplnit o externí lesk nebo balzám na rty.

Barva docela dlouho drží. Avšak pocity rtů nebudou tak nadšené, totiž rtěnka dost vysušuje a někdy se může stát, že člověk spíše vypadá, jakože má opravdu žízeň.

Proto je vhodné rtěnku využívat jako rychlého pomocníka do kabelky, který během chvilky rty obarví do ruda, zároveň ale také skleničku s vínem a tváře milého nebo kamarádky po políbení. A ještě k tomu je opravdu levná. Ale pocit jako po použití rtěnky od Chanel u ní hledat nelze.

A jako další předmět k poznávání je zde pudr New York Color. Zajímavá mozaika není určená k okrase ale k tónování. S použitím velkého štětce si každý může vytvořit odstín, který se bude hodit a doplňovat ostatní líčidla na tváři.

Například po použití většího množství make-upu nebo korektoru pro zakrytí nedokonalostí se hodí už jen světlejší pudr, ale na další místa se zase hodí tmavší, aby došlo na vyladění celého našeho zjevu bez fleků. S tímto výrobkem to jde. Pudr drží, nepříjemné pocity se nedostavují, nic se neleskne ani nedrolí.

A shrnutí? N.Y.C. je taková spotřební kosmetika, která ale splní to, co slibuje.