Vybíráme chytré hodinky

closeupcroppedviewoffemalehandwithsmartwatch

Přemýšlíte nad koupí chytrých hodinek? Pokud jste se již dívali na nabídku, tak jste si pravděpodobně všimli, že na trhu jsou jich stovky. Jenže jak si v tom obrovském množství vybrat ty správné? Dovolte nám dnes, abychom vám s tímto problémem malinko pomohli. Podíváme se na ty nejzajímavější tipy, jak vybrat ty nejvhodnější právě pro vás.

Nejprve si musíte položit jednoduchou otázku. K čemu vlastně chytré hodinky chcete používat. Zda ke sportování, měření vašeho zdravotního stavu, placení nebo jen ulehčení běžného dne.

Než začnete pídit po funkcích, ověřte si kompatibilitu

Chytré hodinky mají stejně jako mobilní telefony operační systém, díky kterému mohou fungovat. Někteří výrobci si vyvíjejí svůj, jiní vsázejí na prověřené. Pro vás je tedy důležité si nejprve zjistit, jestli bude vůbec možné vámi vybrané hodinky spárovat s vaším telefonem. Tento údaj je vždy uveden u daného produktu, ale ve výsledku je to většinou tak, že kromě Apple Watch spárujete s Android telefonem naprostou většinu z nich a naopak.

Vyfiltrujte si funkce, které požadujete

Spousta obchodů nabízí filtrování, kde si můžete zaškrtnout vše, co chcete, aby hodinky měly. Nebojte se této možnosti využít. Chcete hodinky ke sportování? Pak by se vám mohla hodit vestavěná GPS. Chcete s nimi platit v obchodě? Pak rozhodně budete potřebovat NFC. Stejně jako budete potřebovat mikrofon a reproduktor, pokud chcete chytré hodinky používat k telefonování.

Kapacita baterie je důležitá, ale…

Pokud plánujete nosit hodinky každý den, pak vás pravděpodobně bude obtěžovat časté nabíjení. U každého modelu najdete údaj o kapacitě, ale ten vám moc neřekne, jelikož výdrž baterie závisí i na jinych faktorech, jako je počet využívaných funkcí a hardwarové vybavení samotných chytrých hodinek. Pokud si tedy chcete být opravdu jisti o výdrži, nejvíce vám řeknou recenze jiných uživatelů.

TIP: Podívejte se, jak vyčistit pračku.