Jarní detox

Blíží se doba, kdy bude nutné vytáhnout zesláblé tělo na slunce. Do parku, na plovárnu, na oběd na zahrádce. Jarní ostrý svit odhalí veškeré následky zimy na obličeji a vůbec na celém těle. Proto je důležité zahájit detox! Jedná se trochu o namáhavou činnost, ale energie, kterou dodá, se v létě bude hodit.

Vnitřní očista: Aby všechny přípravky níže uvedené měly nějaký účinek, je nutné si nejdříve pročistit vlastní útroby. To, že pokožka nějak reaguje, ať vyrážkou nebo akné či snad kruhy pod očima, není jen tak. Je to vnější příznak problému, který se nachází uvnitř.

Každý konkrétní projev na obličeji i jeho umístění odkazuje na konkrétní oslabení v těle (například kruhy pod očima indikují oslabené ledviny a podobně). Proto je nutné podniknout týdenní očistnou kůru! Žádné pečivo, maso, mléčné výrobky, cukry a brambory! Ani rajčata!

Místo toho by do sebe člověk měl hrnout mrkev, petržel, řepu, jablka, mořské řasy, polévky, luštěniny a k tomu popíjet čerstvé zeleninové šťávy (například zelnou nebo z červené řepy). Dobré je také poradit se v lékárně o vhodném čistícím čaji a dle návodu ho užívat. Nejenom, že zařídí ztrátu několika přebytečných kil, ale člověk se bude cítit o moc lépe.

Důležité je přidat spánek. Chodit dřív spát a nepít tvrdý alkohol. Po týdnu odříkávání by nebylo úplně ideální objednat si svíčkovou, začít lze třeba se sushi s rybou a sem tam přidat nějakou sladkost. Po takové očistě člověk nemá hned chuť na párek a hořčici.

Vnitřnímu detoxu se dá pomoct i různými přípravky, které zabírají z venku. Jedním z nich je čistící maska Magnaminty od Lush, opravdu zaručený zabiják menších i větších zánětů na obličeji. Po nanesení může maska mírně pálit, což je v pořádku. Znamená to, že pracuje na tom, aby po smytí byla pleť dokonale čistá.

Masku lze nechat v koupelně a nijak se nezkazí, i když je přírodní. Obsah kelímku vydrží poměrně dlouho.

Po pročištění maskou není nic lepšího, než pleť odměnit levandulovým olejíčkem v bio kvalitě od značky Nobilis. Levandule hojí a zklidňuje. Pleť bude pak jemná a případné jizvičky budou lépe mizet.

Kdo má pocit, že na něj i přes zeleninové šťávy a levandulový olejíček leze deprese, měl by proti ní bojovat! Za doporučení stojí značka Nobilis a pleťová voda citron s grepem. Kromě odlíčení se používá i jako obklad na spánky. Působí velmi pozitivně na náladu a krásně voní.

A nakonec je důležité celý dojem z nového pocitu znovuzrození korunovat vůní. Kdo se chce stylově držet v bylinkách a přírodě, ať sáhne po tuhém parfému z růží od L´occitane. Tato romantická vůně se nanáší na místa na těle, kde to tepe. Nevtíravá vůně, která na těle působí velmi přirozeně.