Velký výstřih nepořádek neschová

Někdy mám pocit, že myšlení puberťaček se ubírá jen jediným směrem: Jak být co nejvíc sexy a ukázat to co nejvíc lidem. Aspoň podle některých skupin na Facebooku to tak vypadá. Třeba skupina opěvující krásu Češek a Slovenek má fotogalerie plné náctiletých slečen ve více či méně vyzývavých pózách.

Fotky mají hodně společného: Většinou se jejich autorky fotí samy v zrcadle  a snaží se působit co nejpřitažlivěji. Většinou tyhle fotky vznikají v jejich holčičích pokojících. A většinou je tam ale fakt příšernej nepořádek. 

Naprosto typická fotka: Holčina před zrcadlem a za ní pokojíček tak rozházený, že bych něco podobného čekala spíš u kluků. Plastový koš na prádlo plný čehosi, nepořádek na zemi, neustlaná postel a aby bylo jasné, že tohle už je velká slečna, maskovala plyšového medvěda u skříně tím, že mu na hlavu hodila tričko. 

Pokojík s růžovými závěsy a s poličkami plnými kosmetiky. Stačilo trochu naklonit mobil při focení a ta podlaha plná krámů nebyla vidět. Jenže to by zas nebylo vidět, jak krátké má modelka šaty. 

Aspoň ty pohozený spodní kalhotky mohla tahle modelka kopnout pod postel. Když vidím ten zbytek pokoje, nepředpokládám, že by se obtěžovala je uklidit. 

Někdy mám pocit, že dívčí pokojíčky jsou zavalené hadry víc, než sklad průměrného obchodu s módou. 

Ale co, důležité je mít pořádně plný výstřih a náročný make-up. Kluci si bordelu v pokoji ani nevšimnou a holky, které ho náhodou budou komentovat, tak ty prostě jen závidí modelce její krásu a velká prsa, žejo.  

Myslím, že v mnoha případech je dobře, že část toho nepořádku je neidentifikovatelná. A už chápu, proč se začaly objevovat ve velkém i fotky, kde je všechno kromě postavy rozkostičkované ve Photoshopu.  On pak ten binec není vidět. 

Je jedno, že je kolem nepořádek a že tílko vypadá, jako by mělo špinavý flek. Důležité jsou přeci jiné věci. 

To je vážně takový problém přehodit přes tu postel zavalenou hadry nějakou deku, aby to nevypadalo tak blbě?

Netvrdím, že sama jsem měla pokoj v pubertě vždycky perfektně uklizený. Ale nikdy, nikdy jsem si do něj nevodila kamarády, pokud byl vzhůru nohama. A vzhůru nohama rozhodně nevypadlo tak děsně, jako to, co je na předchozích fotkách. Tyhle fotky jsou víc než přivést si kamarády domů. Protože už teď létají internetem ve velkém, holky si do pokojíčků vlastně pozvaly mnohem víc lidí než pár svých kamarádů. A kromě toho, že předvedly, jak se umí vyprsit, ukázaly i to, čím vším se dá takový pokojík proměnit ve skládku. Jenže ani nadupaný výstřih ten nepořádek neschová. Takže holky, mazejte si uklidit pokojíčky, než se zas budete předvádět. Ony pak i ty fotky budou vypadat o trochu líp. Fakt. A vy nebudete za bordelářky. ____________________________________________________________________ Všechny fotky: veřejně přístupné fotogalerie z Facebooku