Ve Varech se vaří i dobrý kafe

Filmovým festivalem ovládané Karlovy Vary mají novou hvězdu. Je jím mladá kavárna Republica Coffee, která v lázeňském městě plném gastrozklamání září jako supernova.

Možná se to zdá jako přehnané, ale skvostné pozlátko filmfestu vám zkrátka špatná krmě dost pokazí. I špatné pití. A kdo se rozhodne riskovat a opustit relativně bezpečnou oázu hotelu Thermal, může docela snadno potkat oboje.

Jakmile totiž jeho nohy opustí červený koberec, ocitá se často přímo v hlubokém socíku plném salátů Chopin, domácí limonády čepované tajně i veřejně z flašky a glutamátu. To však není případ podniku s názvem Republica Coffee. Tahle volba je víc než šťastná.

Ve světlém interiéru ve skandinávsky minimalistickém stylu v dokonale klapajícím svazku s americkým industriálem hosty krom obsluhy zubící se od ucha k uchu zaujme především pult s dobrotami v podobě různých koláčů, muffinů, wrapů a dalších sladkých a slaných dobrot. Vše čerstvé a domácí.

Za zmínku stojí i výběr kávy, mlýnek Republica Coffee totiž ukrývá 11 vybraných kávových zrn z celého světa, která ukrývá, pro mě bylo moc. Méně zkušeným barista rád poradí a následně bryskně vykouzlí pěnu tak hustou, že by se dala krájet, nějaké lístečky, stromečky a jinou podobnou krásu, která k danému druhu kávy patří.

V lounge, která se nachází v patře, čekají pohodlné ušáky, hry, časopisy v několika světových jazycích, voda zdarma a…kafe a dort. Člověk si pochutná jako málo kde. K tomu zbývá připočítat super ceny a výsledkem je něco zjevení, co se ve Varech jen tak nevidí. Zkrátka a dobře – kdo jsi ve Varech, z Varů nebo do Varů jedeš, sem chceš.

Republica Caffee, T. G. Masaryka 894/28, Karlovy Vary. V době konání KVIFF otevřeno od 7.00 do 3.00.