V noci obživnou a žerou děti

Web Etsy.com je něco jako český Fler.cz. Jenže je větší. A tak i děsivých věcí se tam dá najít fakt hodně. Mně padly do mého jízlivého oka šály. Teda původně jsem chtěla nasát nějakou inspiraci, co a jak že se to teď nosí v tý Americe.  Místo toho jsem našla kousky, které bych na sebe nevzala, ani kdyby mi hrozilo, že skončím s omrzlinami od ramenou až k uším.

Má to být cosi odkazujícího k přírodě. Ano, příroda, to je ono. Vidím statného dvanácteráka uprostřed říje. Anebo chlápka, co má poněkud veselejší ženu. Hezké to není. Hřát to taky nebude. No, asi je to dyzajnové. 

Kus hadru visící na větvi je taky šála, která se dá na etsy.com koupit. Trochu mi to připomíná můj první pokus ušít panence plášť. Bylo mi asi sedm. 

Ruční práce si cením. Ale sešít k sobě háčkované tácky pod pivo by mě asi nenapadlo. Asi to bude taky to… umění, žejo. Ale zas když se v tomhle ztratím v závějích, uvidí mě v pohodě z vrtulníku i ve sněhové bouři. 

Umělkyně měla doma zbytky cancourkatých přízí, chlupatých přízí, provázkových přízí a pak i dalších neidentifikovatelných přízí. Bylo jí je líto vyhodit, a tak z nich spáchala šálu. Barvy se mi líbí, zpracování mě děsí. 

Šálka s mašlí. Vhodné k reklamním trikům, mikinám a teplákovkám. Dá jim takový romantický šmrnc. 

I tohle bylo v kategorii „šály“. Moje pletařská kariéry sice skončila asi ve čtrnácti letech, když mě začlo bavit místo pletení svetrů spíš lítat venku. Tohle bych ale zvládla. Že bych začala motat šňůrky dohromady, vydávala to za módní kousek vytvořený podle originálního návrhu a prodávala to na Fleru?

Další barevná smotanina všeho dohromady. Je to celé nějaké cancouraté, neupravené a nebýt těch barev, řeknu si, že to je návrat ke kořenům. Pravěkým. Taky vidíte statnou pravěkou ženu žvýkající kůže vedle rozporcovaného mamuta?

Romatika musí bejt. To je jasný. Ale proč bych si měla kolem těla aranžovat jakési háčkované květiny na dlouhých stoncích? Myslíte, že to v noci může obživnout a žrát malý děti?

Tak pozor: Tohleto je kousek za 25 (slovy dvacet pět) tisíc korun. Myslím, že ten, kdo je ochotný za takovou šálu zaplatit pětadvacet tisíc, si zaslouží ji nosit.   

A nakonec kousek, který mi přijde docela vtipný. Tuhle lišku bych na ulici docela ráda někdy potkala.