Upcycling na Berlin Fashion Week

Během berlínského Fashion Weeku (od 2. do 7. července) se i letos prezentuje tzv. ekomóda. Současné trendy jsou v ní zpracované podle ekologické udržitelnosti, z recyklovaných materiálů nebo dle konceptu „upcycling“.

Kouzelný termín upcycling popisuje tvorbu, při kterém se ze starých věcí vytváří nové a nic tak zbytečně nepřijde nazmar. Historicky vychází z oblíbené idey DIY (do it yourself) aneb „udělej si sám“.

Nejaktuálnější módní kolekce ostrovních značek do Berlína přiveze v rámci svého British Upcycling Showroomu například obchod Upcycling Fashion Store. Od 2. do 5. července předvede kolekce značek from somewhere, goodone, Antiform a a case of…

Úterní opening pro novináře, na kterém se budou prezentovat návrhářky Orsola de Castro (from somewhere), Lizzie Harrison (Antiform) a Ada Zanditon (a case of…), bude svými glitchovými mixy doprovázet česká spojka DJ Martin Tvrdý.

Obchod Upcycling Fashion Store založili roce 2011 Arianna Nicoletti, Carina Bischof, Luise Barsch a Jonathan Leupert. Spolu s jejich vlastní značkou aluc patří podnik k pilířům ekologicky uvědomělé módy v Berlíně.

Na adrese Anklamer Straße 17 v Berlin-Mitte je po celý rok k sehnání tvorba, oblečení a doplňky mnoha inovativních umělců a značek jako aluc, ReClothings, km/a, Milch, Globe Hope, Steinwidder a SAG+SAL.