Úlovky, které hledat v second-handech

Následující sezóna se ponese v duchu vintage prvků, které se při troše štěstí dají sehnat nejen v oblíbených řetězcích s oblečením z druhé ruky, na Vinted.cz, Letgo i Mimibazaru, ale třeba v „hrabárně“ na maloměstě. Venkovské second-handy bývají zdaleka nejlepší!

Co chcete najít

Šátky, které připomínají éru podnikavých 90. let. Nemusí jít o napodobeniny Gucci nebo Versace, či dokonce Hermés. Počítá se hedvábí, bláznivé potisky, hodně barev. Čím větší šátek, tím lépe. Alespoň se z něj dá vytvořit třeba sukně nebo dokonce šaty.

Tvíd. Nadčasový materiál, který dřív nosily hlavně babičky a britská královna, což je skoro to samé. Dnes nesmí chybět žádné hipstr slečně ani komerčněji zaměřené it-girl. Řetězce ho produkují o sto šest, ale nejlepší tvídové kalhoty, sukně i saka, která pak je pak třeba trochu zmenšit nebo zkrátit, mají sekáče. Ověřeno.

Glamour 80. let. Zaměřit se na třpytky, mašle, vázačky, nabírané rukávy. Vintage šaty jsou tím nejlepším modelem na večírek.

Babiččina kvítka. V tomhle milém, ale absolutně asexuálním potisku, bude příští rok k vidění opravdu hodně lidí. Vina padá na hlavu vévodkyně Meghan, protože ta se před několika dny objevila v šatech s drobnými světlými květy.

Krokodýl. Současné farmy, které pěstují tyto plazy, aby se z nich vyráběly kabelky a boty, jsou samozřejmě zlo. Něco jiného ale je, najít třeba kabelku z krokodýlí kůže na blešáku. Zvíře kvůli ní už zemřelo, přežila desetiletí a byla by škoda, aby ji zub času ohlodal.