Typy kabelek: shopper, messenger, hobo, crossbody…

Když se řekne kabelka, každé se vybaví něco jiného. Jedna dává přednost malé kabelce do ruky, jiná zase velké kabelce, která pojme velké množství věcí. Co vám však vytane na mysli, když vyslovíme termíny baguette, tote, hobo, messenger nebo třeba crossbody?

Některá označení tašek a kabelek, jako např. shopper či crossbody, jsou už profláklá, ale ne každá zná takovou tote tašku či baguette kabelku. A k tomu, abyste se dokázali v názvech tašek a kabelek orientovat, vám pomůže dnešní článek.

Tip: Pokud hledáte konkrétní kabelku, vyzkoušejte online katalog kabelek na webu uKabelky.cz.

Shopper kabelka

Začneme velkými prostornými taškami s krátkými uchy, kterým se říká shoppery nebo tote bags. Shoppery nejsou jen módní a stylový dámský doplněk, ale také velmi užitečný pomocník nejen při nakupování. Shopper taška pojme opravdu mnoho věcí. Třeba i takový každodenní odpolední nákup, který jsme nuceny absolvovat vždy po práci, abychom nasytily svou rodinku.

Krásné objemné shopper kabelky nabízí například značka Verso.

Verso – Kabelka kožená

Crossbody taška

V protikladu k obrovským shopper taškám stojí malé crossbody kabelky či taštičky, které nosíme křížem přes tělo. Crossbody tašky nemusí být velikostně úplně malé, ale mohou být i střední. Nicméně nějaký velký nákup do nich rozhodně nenacpete.

Stylové a originální crossbody tašky najdete u módní ikony Desigual.

Hobo kabelka

Hobo kabelka je velká prostorná kabelka s jedním pevným uchem, která je tvarovaná do jakéhosi půlměsíce nebo vaku. Hobo v anglickém jazyce znamená tulák či pobuda, hobo kabelky získaly své označení právě od vaku, kteří tuláci nosili na klacku, když vandrovali světem. Hobo kabelky patří k trendovým záležitostem.

Hobo kabelky má ve své nabídce například značka Baťa.

Messenger tašky

Messenger tašky jsou menší tašky nebo kabelky, které se nesou v ležérním duchu. Messenger tašky se chlubí dlouhým popruhem, který se nosí křížem přes rameno.

Messenger tašky má ve svém repertoáru značka Dune London.

Baguette kabelky

Jestli vám název baguette připomíná bagetu, pak přemýšlíte správně. Název této kabelky, jejíž vznik se datuje roku 1998, se odvozuje právě od bagety, kterou můžeme nést v podpaží. Baguette kabelka má tvar obdélníku, je poměrně malá a vejdou se do ní opravdu jen základní věci (klíče, mobil). Nicméně baguette kabelky vypadají naprosto jedinečně a luxusně.

Velké brašny

Velké brašny, které označujeme i slovem weekender, připomínají lékařské tašky, do kterých se vejde vše potřebné. Stejně tak do velkých brašen napěchujeme vše nutné (od sportovního náčiní po věci na přespání aj.).

Takové velké weekendery nalezneme u značky Herschel.

Birkinky

Kabelky Birkinky začala vyrábět značka Hermès v roce 1981. Pojmenovala je podle herečky Jane Birkinové. Birkinky se staly světoznámým symbolem mezi kabelkami. Jsou to luxusní a elegantní kabelky, do které ženy uloží plno svých drobností, bez kterých neudělají ani krok.

Aktovky

Aktovky jsou tašky typického obdélníkového tvaru, které si pamatujeme z dřívějších dob a které jsou populární i dnes. Aktovky nosíme díky dlouhému popruhu přes rameno, díky malým uchám v ruce i zavěšené na paži. Aktovky budí dojem manažerského vzezření, ale nosit se mohou kamkoli.

Bowlingové tašky

Bowlingové tašky se nechávají inspirovat tímto sportem, nicméně bowlingové tašky na bowling nenoste. Bowling bags jsou stylové tašky nošené na předloktí, které doplňují outfit žen.

Značka Bugatti se chlubí prostornými a stylovými bowlingovými taškami.