Tretky, cetky, pracholapače a jiné valentýnské činčurinky

Obdivuju genialitu obchodníků, kterým se podařilo zatáhnout k nám něco tak netradičního, nečeského a komerčního, jako je valentýnský svátek.  Celý ten únorový humbuk není podle mě o ničem jiném, než vytahat z peněženek zmátořených po Vánocích honem honem nějaké peníze, protože do Velikonoc je daleko. Už teď na nás obchodníci chrlí pod nálepkou Valentýn cokoliv, co je srdíčkaté, červené, zamilované nebo aspoň ovázané nějakou mašličkou. A lidi to kupujou jak zběsilí, protože nám reklamní masáž naočkovala, že nemilujeme, když nedáme partnerovi na Valentýna něco, co kýčovitě vyjadřuje lásku. A většina mužů chápe, že nepřinést mamině aspoň čokoládové cosi, má za následek týden tiché domácnosti v lepším případě, uraženou harpyji a peřinu v obýváku na gauči v tom horším. A tak se valentýnské serepetičky rozlézají od trafik (osrdíčkované zapalovače) přes cukrárny (haldy čokolád, nejlépe ve tvaru srdce) až po obchody s módou (sexy podvazky, červené prádlo, černé punčochy a trenky s veselými zamilovanými panďuláky). Valentýnské tretky se rozplizávají do světa i z dílen tvořilek, amatérských výtvarnic a více či méně zručných vyráběček čehokoliv. Třeba takový Fler už zaplavily nejrůznější tretky, činčurinky a někdy až příliš kýčovité krámy, které možná ze sentimentu prskneme někam na polici v obýváku, pokud je rovnou neuložíme na dno šuplíku s tím, že je to milé, ale tím to končí.

http://www.fler.cz/zbozi/plstena-slza-cervena-i-2360447

Co třeba s takovou červenou slzou z plsti? Sice stojí jen 49 korun, ale já v tom vidím jen zbytečnou pracholapku.

http://www.fler.cz/zbozi/zavesne-srdicko-646837

Kdo si pověsí na zeď tohle textilní srdíčko? (111 korun). Do pokojíčku prepubertální slečny možná, pro kohokoliv staršího jsou to jen vyhozené peníze za další – a ošklivý – krám do domácnosti.

http://www.fler.cz/zbozi/polstar-pro-vase-milovane-2347096

Počmáraný polštář za 444 korun. Nemohlo to být bez toho nápisu?

http://www.fler.cz/zbozi/polstar-pro-vase-milovane-2347096

A když se k předchozímu polštáři doma sejde ještě tenhle za 222 korun, bylo by nejlépe je rozsadit každý do jiné místnosti.

 

http://www.fler.cz/zbozi/polstar-pro-vase-milovane-2347096

 Polštářky frčí. Tenhle je hned tři v jednom, srdíčka jsou všitá do sebe. 333 korun.

http://www.fler.cz/zbozi/lili-je-romanticka-1352196

Toto se jmenuje Lili je romantička. Cena 150 korun. Popis prodejce: „Lili je romantický slimáček, miluje vůni růží, západ slunce, dobré jídlo a příjemnou hudbu. Je to slimáček, kterého můžete darovat z lásky nebo jen tak pro potěšení.“  Tak nevím, dostat k Valentýnu slimáka, byť romantického, asi budu mít pocity přinejmenším neromantické.

http://www.fler.cz/zbozi/valentynske-zelene-srdicko-150438

K čemu má sloužit tohle osmicentimetrové srdíčko, nějak nejsem schopná poznat. Ale co, je to srdce, takže je to valentýnský, že jo. Cena 66 korun.

http://www.fler.cz/zbozi/valentynska-srdicka-2318990

A tohleto prý může být třeba záložka do knížky. Stojí 38 korun. 

http://www.fler.cz/zbozi/srdicko-pro-zamilovane-2367386

A jsme u šperků. Toto je brož za 49 korun. 

http://www.fler.cz/zbozi/svicen-valentyn-i-2360321

Tohle je ale vážně něco. Valentýnský svícen (244 korun) je  z bavlněných látek, zdobený srdíčkovými knoflíky, červenými korálky a barevně sladěnými kolečky. Mně to připomíná hodně nepovedený dortík.

http://www.fler.cz/zbozi/hackovana-tanga-carmen-181790

Valentýn a svůdné prádelko, to jsou skoro synonyma, že? Takže nakonec si dáme tahle tanga bokovky Carmen. Háčkovaná. Za 222 korun.

http://www.fler.cz/zbozi/podprsenka-s-hackovanym-motivem-2391680?pos=1

A k nim doporučuju podprdu s háčkovaným zdobením za 444 korun. Jak na to tak koukám, myslím, že já se bez valentýnského dárku s radostí obejdu. Nakonec, tam, kde není potřeba něco demonstrovat, není ani potřeba tahat domů tyhle krámy, žejo.