Trendy v líčení na jaro 2011!

Jaký make-up se bude nosit v nadcházející slunečné sezóně? O tom napoví následující článek.

Denní líčení pro ty nejsportovnější typy zahraje na nahou strunu. Vše by mělo vypadat co nejpřirozeněji, na rty cappuccino a latté odstíny, do tváří nádech zlata. Nejdůležitější je ovšem perfektní krytí a sjednocený odstín pleti.

Další variantou této sezony jsou velmi výrazné oči. Nestačí ovšem jen řasenka nebo linky, zapotřebí bude perfektně krycí stín v pastelové barvě. A jaká to může být? V podstatě jakákoliv – modrou, zelenou či levandulovou počínaje, extravagantní růžovou, červenou, oranžovou a žlutou konče.

Stín je třeba nanést pravidelně bez tónování na celé pohyblivé horní víčko a oživit tak denní méně výrazný make-up ve tvářích a na rtech v béžových tónech. Oči by zkrátka měly zazářit pomocí výrazných světlých pastelových barev.

Na večer zůstává trend stejný. Nutno ovšem zapomenout na „nahá“ ústa a jemně zvýrazněná líčka a naopak se pustit do odvážné oranžové či vášnivě rudé, co se rtů týče. Rtěnka je pro tuto sezonu symbolem charisma, každý by měl tedy vybírat pečlivě a nanášet výrazně!

S barvou rtů lze sladit i odstín tvářenky. Kombinace teplých barev ve tváři a chladných na víčkách či naopak je tím, co právě teď nejvíce letí. Party líčení samozřejmě třeba podpořit silnou vrstvou řasenky a krokem vedle nebude ani linka v klasické černé či hnědé.

Kdo má rád spíše konzervativnější look, pak ani letos nic nezkazí kouřovýma očima a zlatavým nádechem na rtech a ve tvářích.

Co už vyšlo z kurzu, je neutrálně béžové, šedé a hnědé oční okolí v kombinaci s nenápadným leskem na rty. Tyto odstíny mohou složit pouze jako doplněk či podklad pro retro kouzlení s pastely na očích i rtech.