Tirkis s bílími proužky

Automatické opravování chyb je docela fajn věc. Někteří lidé by ji měli používat povinně. Nechci se tady rozčilovat nad obyčejnými překlepy nebo semtamhrubkou. Jenže když hrubkami zaplavíte celý svůj web, vypadá to příšerně.

A pokud jde o web firemní, který má být jakousi výkladní skříní vaší společnosti, pak můžete udělat jediné: Nakopat zadek tomu, komu za tvorbu webu platíte. Je fakt, že s některými zběsilostmi, které se objevují na webech, by si ani automatické opravy neporadily.

Jako blondýna mám nárok neporozumět ani holé větě. Přiznávám, že některá souvětí mi dělají vážně velké problémy. Můžete mi proto, prosím, někdo vysvětlit, k čemuže mě to vlastně opravňuje zakoupený kupón?

Budu vděčná i za vysvětlení následujícího textu: „Každý den se na našich stránkách objeví nová nabídka, která se cenově těžce přirovná.“ Slovo „pokud-li“ taky asi neznám. Myslím, že jsem na základce prošvihla pár hodin češtiny. 

Asi by se dalo polemizovat i o tom, jestli vůbec lze prodávat slevu. Možná to ví Adam. Když jsem si ale přečetla, že „Adam Vám to v našééém videu rád objasní,“ nenašla jsem odvahu na něj kliknout. Jsem sice holka statečná, ale na tomhle webu už jsem se s ohledem na poslední zbytky svého duševního zdraví bála znovu kliknout i na hlavní stránku. 

Kdyby existovala soutěž Analfabet roku, zcela jistě by do finále postoupil autor textů na webu eshopu oblecuse.cz. Fakt, že se zboží lze řadit podle „datumu,“ je to nejmenší zvěrstvo. 

Přemýšlím o tom, jestli si koupit bílí kabátek, něco s bílími pružky anebo raději hadříky tirkisové. A to nejlepší na konec. Firmy, které se živí tvorbou webů, by měly mít svůj vlastní web dokonalý. Bez výjimky. A bez diskuse! Pokud totiž taková firma chce uspět mezi dalšími třemi tisíci osmi sty pětasedmdesáti podobnými firmami, měla by se hodně snažit.

A firma vyroba-www.cz se teda fakt snaží zaujmout. Autor textů, které mají firmě přivést zákazníky, nemá nejmenší pojem o interpunkci. Asi je „závyslý“ na něčem zcela jiném než je spisovná čeština.

Vůbec mě nepřekvapuje, že mezi spokojenými klienty je například E-schop. 

Nabízím majiteli webu, že mu zdarma opravím všechny šílené chyby, které na svých stránkách má. Myslím, že pár hodin práce zadarmo stojí za to nepocuchat si příště nervy, až na mě tenhle web zas někdy někde vykoukne.