Těhotenské malování: Pankáč nebo vetřelec?

Těhotenské akty vystavené veřejně na internetu. Rádoby umělecké fotomontáže těl těhotných žen a ultrazvuků jejich dětí. Nebo fotek dětí už narozených. Příšerně kýčovité černobílé snímky těhotných žen s jásavě růžovými bačkůrkami položenými na břiše, aby bylo jasné, že to bude holčička. Nahá břicha těsně před porodem s vymalovaným srdíčkem nebo smajlíkem. To všechno už tady bylo. 

Co přijde dál? 

Nový trend, o kterém mi napsala Berenika. Objevila ho na zahraničních webech a napsala mi, že se vyloženě těší, až tuhle „módu“ převezmou těhulky-tvořilky z mimibazaru a pojmou to po svém. 

Přiznávám, že mě vážně vyděsila. Dávám tomu měsíc, maximálně dva, než na nás tohleto začne čouhat v pojetí českých těhulek z facebooků, ženských časopisů a jiných internetů.  Jde o malbu na břicha v co nejvyšším stupni těhotenství. A vypadá to takhle:

Téhle paní se možná narodí oranžová medúza. Co se narodí těm dalším, nechci ani domýšlet. 

Jestliže se předchozí fotky dají s hodně přivřenýma očima pokládat za veselé a hravé, po několika skleničkách tvrdého alkoholu snad i za vtipné, ty následující bych zřejmě nepobrala ani po několikahodinovém intenzivním popíjení tequily. 

Konec legrace, tady jde přeci o oslavu těhotenství a budoucího života. A podle toho by měly malůvky na břichách vypadat! Tak tady jsou:

Tohle asi bude holčička, že? 

A tohle přírůstek do rodiny Vesmírných lidí. 

A tohle… to snad ani nechci vědět. Vetřelec? 

Následující fotky s budoucím fanouškem baseballu, pankáčem a sériovým vrahem už raději fakt bez komentáře.  

Nějak tyhle trendy nechápu. Nejsou daleko hezčí obyčejné fotky oblečených těhotných žen, které se nenechají počmárat nesmyslnými malůvkami?