Streets of Brno

Za blogem, který dokumentuje zajímavě oblečené lidi v moravské metropoli, stojí duo studentů Kristýna Kyánková a Tomáš Gál. Projekt, který funguje teprve měsíc, jasně dokazuje, že nuda v Brně je dávno pasé.

„Nápad na focení street style v Brně jsem měla v hlavě už pár let a byla velká a šťastná náhoda, když jsme jednou s Tomášem při diskuzi odhalili, že on také plánoval něco takového rozjet. Měl dokonce založenou stránku na tumblr a natisklé vizitky!

Jen mu chyběl parťák. A tím to začalo… Dali jsme se do kupy a já jako stará bloggerka založila i Blogspot a Facebook a vyšli jsme poprvé na ulici. Ohlas byl okamžitý a po 2 dnech jsme měli prvních 100 fanoušků na Facebooku“.

O tom, jestli se na tomto blogu člověk objeví, nerozhoduje jeho bydliště. Není tedy nutné pocházet z Brna, jen se na jeho ulicích vyskytnout a mít vkus a také smysl pro detail a kombinace.

„Mrzí nás jen, že se málokdy nechají vyfotit lidé nad 40 let. Zvláště ženy. Ty nám i málokdy odpoví, ignorují nás a jdou rychle dál. To je velká škoda, protože nemalý počet z nich má elegantní, věkem vytříbený styl.“

„Projekt by mohlo hatit počasí. Ale zatím to vypadá tak, že se daří chytit více lidí, když je zataženo nebo dokonce prší. A hned jednou z prvních myšlenek bylo, že fotit se bude za každého počasí.“

„Celkem obtížné je, že za tu malou chvilku, kdy nějakého člověka zdržíme, je potřeba udělat co nejlepší fotku a to se ne vždy podaří. Nechceme, aby nám lidé pózovali, necháváme je, ať stojí a tváří se, jak chtějí. Několikrát jsme fotili někoho i za chůze, abychom ho nezdržovali. To pak není vždy lehké, pořídit kvalitní fotku. Ale snad se nám to zatím daří,“ uzavírá Kristýna Kyánková.

Více informací a fotografií lze najít na streetsofbrno.blogspot.cz.