Strč si magnet do kalhotek

Zásilkový topshop.cz nabízí jeden skvost za druhým. Přesněji řečeno jeden předražený skvost za druhým. Za jednu z největších předražených pitomostí považuju LadyCare. Prý zázrak! Prostě si strčíte magnet do kalhotek a jen si počkáte na převratné účinky.

LadyCare je nová, diskrétní a efektivní pomůcka, která pomáhá vyrovnávat hladinu hormonů pomocí silného magnetického pole. To znamená přírodní, bezpečnou, jemnou, ale účinnou cestou. Jedná se o produkt bez použití jakýchkoliv chemikálií Cože? Magnet vyrovnává hormonální hladinu??? A ještě bez chemikálií? (Hmmm, tak to je skvělá zpráva. Možná by měli navíc zdůraznit, že při výrobě nezemřelo žádné zvíře, že magnet není radioaktivní a že nemá vliv na zeleň listů pokojových rostlin.)

A teď tu o Smolíčkovi. Tady je: Tenhle magnet prý pomáhá redukovat návaly horka, nadýmání, bušení srdce, svalové napětí, úzkost, podrážděnost, náladovost, navíc prý také zlepšuje kvalitu pleti, zvyšuje energii, odbourává nadměrné pocení, pomáhá kontrolovat emoce, zvyšuje sebevědomí a zlepšuje intimní život.

No není to učiněný zázrak? Na stránce výrobku je dokonce skvělé video, které jistě přesvědčí každého. Zoufalé ženy, které už nevěděly kudy kam, si koupily magnet a jejich život je plný štěstí a zdraví. Ámen.
A kolik za tenhle skvost prodejce chce? Pouhých 990 korun! Za podivný magnet, který stejně skončí na lednici, je to docela dost, ne?

Ale oni to lidi koupí. Stačí splácat trochu na první pohled odborně vypadajících frází do jednoho velkého nesmyslu, oslovit správnou cílovou skupinu: tedy lidi trpící nejrůznějšími zdravotními potížemi, a přesvědčit je, že investice do vlastního zdraví se fakt vyplatí. Málokdo z nich si najde na internetu zahraniční diskuse, kde lidi upozorňují, že magnet do kalhotek je jeden velký nesmysl.

A tak se u některých kupujících projeví placebo-efekt, další si zlepšení zdraví prostě vsugerují, když už za to dali takový peníze, a těm pár opravdu velkým nespokojencům se holt prachy pošlou zpátky. I tak se to vyplatí. A těm, kteří zboží nevrátili, příště pošle eshop nabídku magnetických náramků, magnetických tyčinek do vody a dalších magnetických nesmyslů. A máme další kšeft.