Šťastné a teplákové

Nemohla jsem se dočkat, až se začnou fotogalerie na Mimibazaru plnit fotkami dokumentujícími, jak kde měli krásné Vánoce. Tentokrát mě ale nezajímala výzdoba nebo množství dárků (i když při pohledu na ty fotky mě napadá: ona má být nějaká krize?), ale to, jak se taková česká rodinka ke štědrovečerní večeři a vánočnímu stromku vystrojí.

A řeknu vám, není to často hezký pohled. Už když jsem byla malá, vždycky u nás bylo na Vánoce uklizeno, voňavo a ke štědrovečerní večeři se vždycky všichni převlékli. A podobně to u nás máme i teď. Prostě mi tak nějak připadá, že když už se člověk morduje s výzdobou, bramborovým salátem nebo tím, aby všechny dárky byly hezky zabalené, neměl by je pak rozbalovat v uvalených džínách a vytahaném triku.

Nakonec, ženské magazíny se před Vánoci předháněly v tipech, co si obléknout ke štědrovečernímu stolu. Jasně v nich vedly malé černé, koktejlky případně elegantní blůzky pro dámy, šatičky pro holčičky a minimálně tmavé kalhoty s košilí pro pány a chlapečky.

Netvrdím, že na Štědrý den má člověk doma korzovat ve večerních kostýmech. Ale tyhle fotky, které jsem dnes viděla, mě opravdu vyděsily. Teplákové královny si oblékly ke stromečku hodobóžový adidas tepláky z tržnice, dětičky nacpaly do něčeho podobného nebo jim rovnou nechaly jen punčocháče. A taťkové? Jasně vedou kraťasy, pantofle a v nich ponožky. Já vím, zima od nohou je prevít.

Slavnostní nálada z téhle fotky vyloženě sálá. Nebýt tam to jmelí a adventní věnec, tak to za vánoční rodinnou fotku vůbec nepokládám. 

Tepláky na sto způsobů. Tomu říkám slavnostní outfit!

Holčička v červených šatičkách, nádhera. Chlapeček v džínách a tričku, no nakonec, proč ne. Ale vidíte ty taťkovy nohy v pozadí? 

A další adeptka na titul Královna Tepláky 2011

Navlečte si cokoliv, vánoční čepice to zachrání. 

Není nic hezčího, než chlapeček v punčocháčích. 

A proč by dítě nemohlo být pro jistotu rovnou polonahé. Přece tu sváteční atmosféru nebudeme hrotit, žejo. 

Tak tuhle holčičku bych snad viděla raději v těch teplákách, než v letních poloprůhledných šatečkách, ve kterých už v tomhle věku vypadá, jako by se chystala na noční do nějakého vykřičeného domu. 

Děti v teplákách, taťka pro jistotu polonahej. Kouzlo Vánoc jak vymalované. 

A u téhle fotky byl popisek, že taťka už je po rozdávání dárků společensky unavený. No co, proč se nepochlubit veřejně, že máme doma polonahého opilce i na Štědrý večer. Co myslíte, nevypadá to takhle daleko daleko líp?