Stane se z každého jedinečného módního stylu mainstreamová záležitost?

picture-29-1369836218-9133329

Dnes bych ráda zdůvodnila, proč píšu články o módních stylech. Proč vytvářím seriál o módních stylech na pokračování, proč se jim věnuji a uvádím jejich charakteristické rysy.

Existuje totiž spoustu módních stylů a přínosné pro každého z nás může být to, dozvědět se o něm co nejvíce, poznat jeho znaky, přečíst si o jeho historii apod.

Módní styly souvisí s životním stylem

Většina módních stylů vznikala pozvolně a propagovalo je pár nadšenců. Některé módní styly souvisejí se způsobem života, vycházejí z životního stylu. Vznik módních stylů byl komplikovaný, nikdo nevěděl, zda si v módním světě vybudují své místo, či ne. Ať se jedná například o ombré styl, grunge styl, vintage styl, preppy styl, emo styl a další.

Každý ze stylů je jedinečná záležitost, která oslovuje malé množství přívrženců. A to vnáší do společnosti lidí pestrost a rozmanitost.

Jenže co se stane, když se z těchto módních stylů, které vyznává pár nadšenců, stanou stále populárnější módní styly? Co když jim přibudou vyznavači a styly budou považovány za moderní a cool záležitosti? Co potom? Dojde k tomu, že jedinečné módní styly se přemění v mainstreamovou záležitost?

Co je mainstream

Za mainstream bývá označováno zkrátka to, co zrovna letí. To, co vyznávají a vyhledávají davy lidí (styl oblékání, styl hudby, forma zábavy, určitá kniha apod.). Mainstream je právem kritizován, protože označuje chování velké masy lidí. Žádné odlišení, žádné výjimečné outfity, jednotvárnost, davová mánie, stádo ovcí…

Braňte se mainstreamu!

Byla by škoda přijít o originální módní styly, z kterých je možné čerpat inspiraci. Nebojte se vynikat a najděte si každý svůj styl, ve kterém se cítíte dobře a který je určen právě vám. A nenapodobujte to, co vidíte kolem sebe jenom proto, že to frčí. Ochudíte nejen sami sebe, ale i své okolí.

Rozmanitost v oblékání!

To především…