Stane se z každého jedinečného módního stylu mainstreamová záležitost?

Existuje spousta módních stylů. Přínosné pro každého je dozvědět se o módnch směrech co nejvíce, poznat jejich znaky, přečíst si o historii apod.

Módní styly souvisí s životním stylem

Většina módních stylů vznikala pozvolně a propagovalo je pár nadšenců. Některé módní styly souvisí se způsobem života a vycházejí z životního stylu. Vznik módních stylů byl komplikovaný, nikdo nevěděl, zda si v módním světě vybudují své místo, či ne. Ať se jedná například o ombré styl, grunge styl, vintage styl, preppy styl, emo styl a další.

Každý ze stylů je jedinečná záležitost, která oslovuje malé množství přívrženců. A to vnáší do společnosti lidí pestrost a rozmanitost.

Jenže co se stane, když se z těchto módních stylů, které vyznává pár nadšenců, stanou stále populárnější módní styly? Co když jim přibudou vyznavači a styly budou považovány za moderní a cool záležitosti? Co potom? Dojde k tomu, že se jedinečné módní styly přemění v mainstreamovou záležitost.

Co je mainstream

Za mainstream bývá označováno zkrátka to, co zrovna letí. To, co vyznávají a vyhledávají davy lidí (styl oblékání, styl hudby, forma zábavy, určitá kniha apod.).

Mainstream je právem kritizován, protože označuje chování velké masy lidí. Žádné odlišení, žádné výjimečné outfity, jen jednotvárnost a davová mánie.

Braňte se mainstreamu!

Byla by škoda přijít o originální módní styly, ze kterých je možné čerpat inspiraci. Je dobré najít si svůj styl, ve kterém se člověk cítí dobře. Napodobovat to, co člověk vidí kolem sebe jenom proto, že to frčí, je škoda. Důležitá je rozmanitost nejen v oblékání.